Pärnu Vallikääru aasal valmistutakse suurvõistlusteks

8.-9. juunil toimuval toidukultuuri festivalil Grillfest võisteldakse veiseliharoogade valmistamises, selgitatakse Eesti meister grillimises ja rahvabarbecues, pärjatakse riigi parim noor grillija ja toimub üleriigiline kalapüügivõistlus Kalake.

Eesti Kulinaaria Instituut ja MTÜ Liivimaa Lihaveis korraldavad Eestis esmakordselt peetava kokkadevahelise meeleoluka võistluse SUPERCHEF. Mõlemal festivalipäeval lähevad veiseliha võistlusrestoranis vastakuti kaks sama kokka koos oma meeskonnaga. Kokkade ülesandeks on teha kaks maitsvat ja omavahel haakuvat toidukäiku – pearoog ja magustoit. Mõlemad road on tehtud kohalikust Eesti toorainest ning pearoa valmistamisel peavad kokad kasutama rohumaa lihaveist. Võistluse võitja selgitab välja þürii eesotsas Dmitri Demjanoviga. Võitjat ootab Eesti Kulinaaria Instituudi aukiri, rändkarikas ning au olla päris Eesti esimene SUPERCHEF. Publik saab võistluse käigus valmivaid roogasid tasuta maitsta.

Eesti Grilliliit koostöös Pärnumaa Kutsehariduskeskusega korraldab reedel, festivali esimesel päeval, üleriigilised koolidevahelised meistrivõistlused grillimises Grillium, kuhu lisaks paarkümnele kodumaisele saabuvad võistkonnad ka Inglismaalt, Maltalt, Hollandist, Tsehhist, Slovakkiast ja Lätist. Festivali teisel päeval selgitatakse Eesti Meistrivõistlustel Grillimises – Grillfest riigi parim grillija ja meister rahvabarbecues võistlusel Eesti Rahwa Barbecue Võistlus – BBQ.

Laupäeval, 9. juunil, peetakse Vallikraavis rahvalik õngitsemisvõistlus Üleriigiline Kalapüügivõistlus – Kalake. Võistluse korraldaja, Pärnumaa harrastuskalamees ja hobikokk Meelis Meedla selgitab: “Kell 13 algaval võistlusel saab osaleda igaüks, osalustasu ei ole ja peaauhinnaks on Konksupoe korralik kalapaat Veles 275. Võisteldakse lihtkäsiõngega õngitsemises ja võidab see, kes etteantud aja jooksul suurima kogukaalu saaki püüda oskab. Vallikraavist on võimalik saada kalu mis elavad Pärnu jões, nende seas näiteks viidikas, särg ja ahven. Vallikraavi festivalipoolsele kaldale saame osalema võtta kuni 50 võistlejat, püügivarustust soetada ja võistlusel osalemiseks saab kirja panna ka kohapeal, kuid võimalusel palume eelregistreerida kalake@grillfest.ee või 565 4380. Näkkamiseni Vallikraavis!” Kalapüügivõistluse lisainfo: kalake.grillfest.ee.

Eesti aegade suurim toidupidu Hea Toidu Festival – Grillfest toimub reedest laupäevani, 8. ja 9. juunil, kell 11-23 Pärnus, Vallikääru aasal, sissepääs on kõigile tasuta. Festivali korraldaja on MTÜ Toidukultuuri eest koostöös Pärnu Linnavalitsuse ja mitmete korralduspartneritega.

Festivali info ja ajakava: www.grillfest.ee

Lisainfo:
Auris Rätsep
festivali korraldaja
504 3000
festival@grillfest.ee
www.grillfest.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga