Pizzataigen 2 (nn. paksu põhjaga)

15 g värsket pärmi või 1 pk kuivpärmi
150 ml sooja vett
300 g nisujahu
1 tl soola

1. Pane pärm väikesesse kaussi. Lisa pool soojast veest ja sega, kuni pärm on lahustunud. Jäta 10 minutiks seisma.
2. Vala jahu ja sool taignakaussi. Vala juurde pärmilahus, ülejäänud vesi ja teised koostisained. Sega hoolikalt, kuni jahu on vedeliku endasse imanud.
3. Vormi taigen palliks ja aseta jahuga üle puistatud tööpinnale. Suru taignapall veidi lamedamaks. Võta taigna kaugemast servast kinni, voldi see enda poole taigna peale ja suru sõrmenukkidega endast eemale. Voldi serv uuesti taigna peale, keera taignaketast veerand ringi ja suru uuesti endast eemale. Korda niisugust sõtkumisliigutust, kuni taigen on hästi läbi sõtkutud (u. 5 minutit).
4. Aseta taigen suurde kaussi ja kata puhta riidega. Taigen peab kerkimise ajal mahult kahekordistuma. Kontrolli kas taigen on piisavalt kerkinud. Selleks suru sõrm õrnalt taignasse ja kui sellest jääb lohk, on taigen valmis.
5. Vormi pizza.
Kui taigna kerkimisaeg on läbi, sõtku seda jahusel töölaual veel minut aega. Kui küpsetad korraga rohkem kui ühe pizza, jaga taigen pizzade arvule vastavateks osadeks. Veereta iga taignatükk palliks ja suru see peoga lamedaks. Taignarulliga vormimiseks rulli taigen soovitud paksusega kettaks. Anna taignakettale sõrmedega lõplik kuju ja suru äärde kõrgem serv, et kate küpsetamise ajal üle ei valguks.
6. Käega vormimiseks tõsta taigen pizzapannile ja suru sõrmenukkide ning -otstega endast eemale, kujundades taignast ketta. Endast eemale surumise ajal venita taigent, kuni see on soovitud paksusega.
7. Kui pizzataigen on valmis vormitud ja asetatud küpsetuspaberiga kaetudpizzapannile, lase sel enne katte lisamist 10 minutit seista. Selle aja jooksul kerkib taigen pisut ja jääb krõbedam ning isuäratavam.
Hüva nõu:
Calzone valmistamiseks toimi nagu pizza puhul, anna taignatükile ümar kuju, tõsta täidis ketta ühele poolele, jäta serv 2,5 cm vabaks. Voldi teine pool täidise peale ja suru servad sõrmeotstega kokku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

61 kommentaari “Pizzataigen 2 (nn. paksu põhjaga)