Metsik pärm

125 g rosinaid või aprikoose või viigimarju
50 g mett
25 g suhkrut
250 g leiget (u 40°C) vett

Pane kõik koostisained kaanega suletud klaaspurki (segama ei pea). Tõsta purk 5-6 päevaks 25-30 kraadisesse sooja kohta (näit. radiaatori või pliidi lähedusse). Loksuta purki iga päev üks-kaks korda ning lase tekkinud surve välja. Kui purgist hakkab väljuma „liköörilõhna“ ning vedelik korralikult mullitab, on pärm valmis. Kurna rosinad välja ja aseta vedelik külmkappi.
Metsikut pärmi ei pea toitma pärast külmkappi asetamist, vaid see säilib seal 2-3 kuud. Kui metsik pärm saab otsa, tuleb lihtsalt uus valmistada. Kuid enne kasutamist pead ta jahu ja vee abil elama panema.

Hüva nõu:
Et asi kindlasti õnnestuks kasuta mahetoodangut. Kuna puuviljade paremaks säilitamiseks kasutatakse palju väävlit, mis metsiku pärmi elutegevuse lõpetab.

Kasuta metsikut pärmi õlle, veini, siidri ja taina valmistamisel. Metsik pärm annab rohkem maitset ja aroome, kuid metsikut pärmi on raskem valvata – selle tegemised ei ole täies ulatuses kontrollitavad.

Ära viska ära puuvilju, millest oled pärmi valmistanud, vaid kasuta neid näiteks kisselli tegemiseks või kata shokolaadiga ja paku maiusena.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga