Mahtra jahikompleksist saab igaüks osta värsket eestimaist ulukiliha

Juuni alguses avas Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) Raplamaal Sutlemas Mahtra jahikompleksis jahiulukite lihatöötlemise ettevõtte, kus on nüüdsest kõigil soovijatel võimalik kohapealt osta värsket lõigutud ning pakendatud metskitse-, metssea- ja põdraliha.

RMK metsamajanduse osakonna jahimajanduse juht Kalev Männiste ütles, et enamus Mahtra lihatööstusettevõtte toodangust hakkab minema restoranidesse ja toitlustusettevõtetesse. \”Plaanide kohaselt on värsket pakendatud suurulukiliha tulevikus võimalik osta ka kaubandusettevõtetest, kuid juba praegu saavad kõik soovijad töödeldud väärt eestimaist ulukiliha Mahtrast kohapealt ise kaasa osta,\” lausus Männiste. Ta lisas, et sisuliselt avaneb sellega tavainimestel esmakordne võimalus osta endale koju eestimaist ulukiliha.

Selleks, et soovitav kogus metssea-, metskitse- või põdraliha Mahtras
vajalikul hetkel olemas oleks, tuleks eelnevalt ühendust võtta Riigimetsa
Majandamise Keskuse kohapealsete esindajatega (kontaktid allpool). Värske töödeldud ulukiliha hind jääb olenevalt ulukist ja tükist hinnavahemikku 100-300 krooni kilogramm.

RMK rajatud lihalõikusettevõttes hakatakse Männiste sõnul töötlema eelkõige Mahtra jahipiirkonnas püütud jahiulukite liha, sealsamas tegutseb ka välja renditav jahimajade kompleks. Soku jahihooaeg algas 1. juunil, kitse ja talle saab jahtida alates 1. septembrist ja põtra 15. septembrist. Metssea (va põrsastega emised) jahihooaeg kestab aastaringselt.

RMK investeeris Mahtra lihatöötlemisettevõtte rajamisse 1,2 miljonit krooni. 50 ruutmeetri suurune kompleks vastab lihakäitlemise nõuetele ja omab vastavat litsentsi. Investeeringu tasuvuse korral plaanib RMK rajada teise lihatöötlemisettevõtte ka Kilingi Nõmmesse, Edela jahimajanduse piirkonda.

Eesti riigimetsa majandaja RMK on riigitulundusasutus, mille ülesanne on riigimetsa säästlik ja efektiivne majandamine. RMK kasvatab metsauuendusmaterjali, korraldab metsatöid, tegeleb puidu müügiga, korraldab ulukihoolet ning jahi- ja loodusturismi. Samuti loob RMK oma puhkealadel võimalusi igaüheõiguse alusel metsa külastamiseks ning jagab loodushariduslikku teavet.

Lisainfo:
Kalev Männiste, RMK metsamajanduse osakond, jahimajanduse juht
telefon 628 1570, 513 9642
e-post kalev.manniste@rmk.ee
www.rmk.ee

Kontaktisikud Mahtras, kellele helistada ette liha ostmise soovi korral:
Jaan Mitt, RMK Loode regiooni jahimajanduse talituse juhataja, telefon 506 3211
Raivo Riis, RMK Loode regiooni jahimajanduse talituse tööjuht, telefon 507 6814

Kady Metsis
kady@kpms.ee

Allikas: BNS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga