Kartulipuder

1 kg muredaid kartuleid
250 g piima
soola
2 sl võid

1. Keeda kooritud kartulid soolaga maitsestatud vees pehmeks, kurna, suru läbi pudrupressi või tambi pudrunuiaga katki, lisa soola ja segades, osade kaupa kuum piim. Vajadusel võid piima ka rohkem lisada. Lisa ka 2 sl võid, sega.
2. Kui segu tundub küllalt pehmena, hakka kloppides vahustama kuni segu muutub ühtlaseks ( Võid kasutada ka mikserit kuid mitte liiga kiiretel pööretel.).
3. Serveeri õhuliseks klopitud kartulipudru kohe kuumalt.
4. Lisandiks võid pakkuda erinevaid lihatooteid ja kastmeid ning peedisalatit.
Hüva nõu:
Pudrule lisatav piim peab kindlasti olema kuum. Soovi korral võid kartuliputru maitsestada riivitud muskaatpähkli ja/või majoraaniga ning võis hautatud hakitud sibulaga. Järelejäänud kartulipudrust saad valmistada kartulikroketeid või kartulikotlette, lisades muna ja riivsaia või jahu. Samuti võid järelejäänud kartulipudru koos väheste singi- või pekikuubikutega pannil üle praadida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

 

3 119 kommentaari “Kartulipuder

  1. Lisandra Teng

    No tra kas siis tõesti midagi paremini ei osata teha we ?

    Ma usun, et need ,kes neid retsepte kirjutab peab oskama ka kirjutada õiget retsepti …. No tra nii lolli kokka ma ei ole elusees kohanud isegi minu õde teab kuidas teha kartuliputru ..

    • meie? kes veel sporti teeb? :p Mind ikka siatnad onju, ma pfcfcan sulle ka ve4ikese essiga sina f6elda mina pisikesena ei ke4inud absoluutselt mingites trennides ega laagrites. ma hiilisin vf5imalusel kf5rvale kooli suusa-uisu-ja-spordipe4evadest (kui ei f5nnestunud, valetasin, et ve4e4nasin jala ve4lja vms ning rf5husin oma kehka f5petaja heale sfcdamele). kohustuslik ujumistrenn tekitas mus f5udusunene4gusid ja palliga vf5rk- vf5i korvpallime4ngus pihta saamine oli maailma kf5ige jubedam ja valusam asi.fchesf5naga kuni 22-aastaseks saamiseni olin ma Liivimaa kf5ige ebasportlikum tfcdruk. siis tuli mu ellu Tiigrikutsu ja natuke esiti utsitas tagant, aga nfcfcd tahan juba ise sporti teha! p.s. siiani vf5imalusel ve4ldin ujumist, sest see kohustuslik ujumistrenn ja see vastik kuri treener, kes lf5disevat pisikest mind sundis ujuma, on ikka oma je4lje je4tnud p.p.s. kui ei taha sporti teha siis ei pea ju tegema, ma arvan:) pealegi sa saad ju fcsna palju ffcfcsilist koormust ka oma poiste heaks rahmeldades, vf5i mis?