Eesti piim maksab Soomes 16 senti liiter

Soomes Jyväskylä linnas toimuv kaubanduskeskuste hinnaralli on viinud kaupmehed niikaugele, et kohalikud Citymarketid müüvad Eestis toodetud Euroshopperi piima hinnaga 1 eurosent liiter, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti rahasse ümber arvutatuna tähendab see, et klientidel on võimalus osta liiter piima 15,65 sendi eest.

Kuna väikseim käibelolev euroraha on viiesendine, siis on soomlastel võimalik kaks liitrit piima soovi korral tasuta saada, sest viie eurosendini hakatakse ümardama alles kolmandast sendist alates.

Ostes sellistel tingimustel kolm liitrit piima, tuleks tarbijal liitrise piimapaki eest välja käia keskmiselt 1,7 eurosenti (26,6 Eesti senti) ning nelja paki puhul 1,25 eurosenti (19,6 Eesti senti), kirjutas Soome kohalik ajaleht Keskisuomalainen.

Seda laadi hinnaralli sai Jyväskyläs alguse aprillis, kui piirkonnas avati uus Citymarket. Uustulnuk on sellest hetkest peale pööranud suurt tähelepanu oma turuosa agressiivsele kasvatamisele. Selle nädala «piimaralli» ajal on Citymarketile teistest kauplustest konkurentsi pakkunud Prismad, Miniman ja Seston Etujätin.

Sõda piimahindade ümber sai alguse läinud reedel. Piimaliitri tavahind on 60–65 eurosenti, mis teeb ümber arvutatuna 9,39–10,17 krooni.

Allikas: PM Online

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga