Toitlustajaid saab kontrollida ka tarbija

Seda, et autorooli ei pääse ilma autokoolis käimata, peavad kõik iseenesestmõistetavaks. Kuid see, et ka toiduga tegelev inimene peaks enne seda ala õppima, on paljudele veel võõras mõte.

Ometi ohustavad ka oskusteta tegutsevad toidukaubandus- ja toitlustuskohtade töötajad kaasinimeste tervist.

Üle 10 000 ettevõtte

Tervisekaitseinspektsiooni järelevalve all on üle 10 000 toiduga tegeleva ettevõtte. Ühe järelevalveinspektori kontrollida on 200–300 ettevõtet, ja vähemalt korra aastas püüab ta need kõik üle vaadata.

Igaks päevaks igasse ettevõttesse järelevalvajat ei jätku, iga toidukäitleja peab oma tegevuse eest ise vastutama. Suures osas see nii ongi ja aasta-aastalt olukord paraneb.

Sunduslik suurpuhastus

Ent on ka poode ja söögikohti, kus tervisekaitseinspektoritel tuleb asutusele määrata sunduslik suurpuhastus. Näiteks mullu tuli tervisekaitseinspektoritel küürimiseks kinni panna 128 toiduga kauplevat ettevõtet ja käibelt kõrvaldada üle viie tonni riknenud, aegunud või kahtlase päritoluga toidukaupa.

Trahve kirjutati toiduhügieenireeglite rikkumiste eest välja kokku rohkem kui miljoni krooni ulatuses. Igapäevased toidukäitlejate kontrollijad on aga ikkagi tarbijad, kes otsustavad, kus nad söövad või toitu ostavad. Tänu tarbijatele jäävad tegutsema vaid parimad ettevõtted.

Praegu aga tuleb ette juhuseid, kus hoopis inspektor saab tarbijatelt kurjalt hurjutada, kui ta toidukäitlejale reeglite rikkumise pärast etteheiteid teeb.

Allikas:
Eesti Tarbijakaitse Liit
Agnes Jürgens, tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete nõunik
PM Kasu

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga