Mesi — mitte ainult söömiseks

Räägitakse, et juba Kleopatra teadis, et mesi mõjub hästi meie tervisele ja muudab ka kaunimaks — olevat ju tema regulaarselt piima- ja meevannis mõnulenud. Meie kandis määritakse end sageli sauna minnes üleni meega kokku, selleks spetsiaalne saunamesigi olemas. Mida selle kuldkollase hõrgutisega veel võiks peale hakata, seda saad teada järgnevatest kuldsetest nõuannetest…

Mesi puhastab nahka

Tüütud punnid ja vistrikud kipuvad enamasti väga valel ajal välja ilmuma ning meile meelehärmi valmistama. Kas teadsite, et mesi meid siinkohal pisut aidata saab, kiirendades vistrikest lahtisaamist.

Segage 50 grammi mett umbes 50 grammi kergelt soojendatud piimaga ning lisage paar tilka sidrunimahla. Segage kõik kolm koostisainet omavahel korralikult läbi ning kandke segu probleemsetele kohtadele. Laske segul korralikult mõjuda, kõige parem kui jätate selle nahale terveks ööks. Lõpuks loputage lihtsalt veega üle.

Magus koorija

Kas suur osa proovitud koorimiskreemidest on teie naha jaoks kuidagi liialt kriipivad ja teralised olnud? Nüüd ei pea te sellepärast naha koorimisest loobuma, sest meil on välja pakkuda üks väga mõnus ja pehme meekoorija.

Segage mesi kohupiimaga kuni paraja kreemja segu saamiseni. Koorimisefekti jaoks lisage juurde suhkrut. Kogus sõltubki sellest, kui tugevat või pehmet koorijat te saada soovite. Mida rohkem suhkrut, seda tõhusam koorija.

Masseerige segu õrnalt naha sisse — juhul kui te seda muidugi enne nahka pole pistnud — ning laske mõjuda. Mesi ja kohupiim koostöös annavad teie nahale uue elastsuse, seda tänu kohupiimas sisalduvale valgule, millel mesi mõjule aitab pääseda. Suhkur seevastu ergutab naha verevarustust. Loputage mask ja sellega koos ka kõik vanad nahaosakesed sooja veega maha.

Mesi tervendab juukseid

Kuigi te alles paari nädala eest juukseid lasite lõigata, on juukseotsad järjekordselt katkised. Taolise murega on hädas päris paljud naised, eriti pikajuukselised. Ka siin tuleb mesi meile appi. Meest, munast ja toiduõlist saab kokku miksida naturaalse juukseotsa-kuuri.

Võtke korralik teelusikatäis mett ning segage see ühe munaga. Lisage umbes kaks supilusikatäit õli, näiteks oliiviõli.

Masseerige segu juukseotstesse ning laske umbes viisteist minutit mõjuda. Mõju tõhustamiseks võib juuksed käterätiga pähe turbanisse keerata. Nii aitab lisasoojus segul intensiivsemalt mõjuda.

Mee- ja piimavann

Äkki soovite proovida ka Kleopatra muinasjutulist piimavanni? Egiptuse valitsejanna olevat selleks küll eeslipiima kasutanud, kuid ka lehmapiim on täiesti sobilik. Loomulikult ei pea te tervet vanni piimaga täitma, piisab kui te vanniveele umbes liitrijagu piima lisate.

Soojendage piim eelnevalt pisut üles ning lahustage selles väikese tassi täis mett. Võite näpuotsaga ka meresoola sekka visata, sest see ergutab ainevahetust kiiremini tööle. Sellise vanni puhul pole teil isegi seepi tarvis kasutada, sest piim võtab puhastamise enda peale. Tegelikult ei pea te pärast ka duðði alt läbi käima — kuna mesi ei jäta nahale mingit kleepuvat kihti, saate te mee tervistavat ja hooldavat mõju veel edasi nautida.

Ja kui teil kõigest eelnenust mett veel üle peaks jääma, siis küllap leiate ka sellele kasutust — tass meega teed külma ilmaga või tükike meekooki mõjuvad alati ihu ja hinge ergutavalt.

Allikas: Delfi Naisteleht

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga