Juhtub: Äpardus SAPARDiga

Samal ajal kui töömehed esmaspäeval Tõnismäel pronkssõdurilt huligaanide visatud värvi kraapisid, kogunes Kadriorus presidendilossi õuele väärikas seltskond riigiisasid, et tähistada Euroopa päeva.

Pärast Eesti ja Euroopa lippude pidulikku heiskamist lugesid Eesti president ja Hollandi suursaadik kui Euroopa Liidu eesistujamaa esindaja paberilt maha oma lühikesed tervituskõned. Nende järel sai Eesti eurosaadikute esindajana sõna Toomas Hendrik Ilves.

Mees, kes välisministrina nõudis alluvatelt lühikesi ja selgeid kõnesid, ei suutnud oma laialivalguvat sõnavõttu kuidagi lõpetada. Jutt muudkui venis ja venis. Üks nimekas kohalolija väitis hiljem ajakirjanikele koguni, et Ilves võis olla veidi svipsis.

Korraga aga läbis pikast kuulamisest lootusetult norgu vajunud seltskonda imestuskahin. Suur Euroopa Liidu asjatundja oli just asunud selgitama, et kohe-kohe hakkavad Eesti põllumehed SAPARDi programmi raames traktorite ostmiseks hiigelsummasid saama.

Kui linnainimesed suutsid oma ehmatuse viisakalt ohkeks summutada, siis endine põllumajandusminister Tiit Tammsaar ei pidanud enam vastu ja prahvatas nii, et isegi Ilves pidi kuulma: «SAPARDi programm lõppes juba kaks aastat tagasi!»

Allikas: Eesti Tarbijakaitse Liit; PM

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga