Maainimene saab odavamat toitu pealinnast

Maalt linna tööle käivad inimesed tunnistavad, eelistavad toitu osta Tallinna suurtest kaubakeskustest, kus on konkurentsist tingitud sooduskampaaniad ja suur kaubavalik.

“Tallinnas on mitte ainult toidu-, vaid ka muude tarbekaupade hinnad maa- või väikelinna poodidega võrreldes kuni kümme krooni odavamad, suuremas koguses ostes võib ühe ostukorra ajal säästa isegi paarsada krooni,” selgitas Eesti Päevalehele maalt linna töölkäinud naine.

Tallinna ainult toitu ostma sõites aga kulub kokkuhoitav raha paraku autokütusele. Paljud maainimesed on aga sundolukorras, sest maapoed on suletud ja autokauplused kallid.

Eesti konjunktuuriinstituudi kinnitusel on toidukaupade hinnad maakauplustes ja maakonnalinnades tõesti Tallinna omadest üsna paljude kaubagruppide osas kõrgemad.

Kaupleja eelistab müüa odavamat kaupa, kuid peale suure transpordikulu teevad tooted maapoodides kallimaks ka kaupluse ülalpidamiskulud, müüja palk, elekter jne. Nii ongi loogiline, et Kärdlas või Kuressaares on toit kallim kui pealinnas.

Konjunktuuriinstituudi värskest uuringust selgus, et suurest kauplusest eelistas osta oma igapäevaseid toidukaupu 59 protsenti, väikestest 31 ja turult 7 protsenti küsitletuist.

Hinnatundlikkus on aastatega tänu tarbijate sissetulekute kasvule veidi tähtsust kaotanud, soodsat hinda märkis ostuotsuse mõjutajana 75 protsenti küsitletuist.

Mulluse TNS Emori uuringu kohaselt kulutab Eesti elanik toidule keskmiselt 195,4 krooni päevas.

Allikas: Delfi.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga