Kartulikrõpsud – ohtlikud või ohutud?

Californias tegutsev tarbijakaitseühing Keskkonnaseaduse Fond (ik Environmental Law Foundation – ELF) nõuab kartulikrõpsu pakkidele vähihoiatuse lisamist, kuna need sisaldavad vähki põhjustavaid aineid ehk kantserogeene.

ELF nõuab vähihoiatust Laysi, Pringlesi, Cape Cod’i ja Kettle Chips pakenditele. Vajadusel on survegrupp valmis ette võtma ka kohtutee, kuna California seaduste järgi on ettevõtted, kui nende tooted sisaldavad kantserogeene, kohustatud hoiatama tarbijaid.

Nõude aluseks on tärkliserikaste toitude praadimisel või küpsetamisel kõrgel temperatuuril tekkiv akrüülamiid, mis on Californias ametlikult kantserogeeniks tunnistatud. USA Toidu- ja Ravimiameti pressiesindaja sõnul alles uuritakse akrüülamiidi mõju inimesele. Samas on teada, et suurtes kogustes põhjustab akrüülamiid katseloomadel vähki.

Krõpsutootjate kinnitusel on aga nende tooted ohutud. ELF andmetel on aga paljude tootjate kartulikrõpsudes ületatud akrüülamiidi lubatud maksimaalne kogus sadades kordades, mistõttu hoiatussildi puudumine on selge seaduserikkumine.

Allikas: Terviseleht; Reuters/Geenikeskus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga