Võõramaised puuviljad mürgitavad tervist

Kuna enamik imporditud puuviljadest sisaldab ohtlikult palju taimekaitsevahendite jääke, soovitavad spetsialistid eelistada kodumaist kraami.

Taimekaitsespetsialistide kinnitusel suureneb imporditud puu- ja köögiviljades aasta-aastalt taimekaitsevahendite jääkide hulk, mis on inimese tervisele kahjulik ja põhjustab mitmeid haigusi, kirjutab Postimees.

Uuringute tulemusel sisaldavad enim taimekaitsevahendite jääke apelsinid, mandariinid, pirnid, virsikud, nektariinid, imporditud maasikad ja viinamarjad.

Kui sissetoodud puuvilju pikka aega süüa, võivad tekkida ainevahetushäired. Eriti ohtlik on see lastele, sest noor organism on nende suhtes eriti tundlik.

Taimekaitsevahendite jäägid võiva pikemas perspektiivis tekitada ka vähki, kuigi viimasel ajal on täheldatud kemikaalide mõju ka kilpnäärmele.

“Paljud tagajärjed löövad välja aga mitte puuviljade sööjatel, vaid nende lastel,” ütles Tartu Ülikooli keskkonna- ja töötervishoiu õppetooli emeriitprofessori Astrid Saava. “Lastel tekivad väärarengud, naistel esineb viljastumisprobleeme.”

Allikas: Eesti Tarbijakaitse Liitu; Delfi.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga