Aasta kokk 2005

Tänavu sügisel juba 11.korda saavad kokad end proovile panna võisteldes tiitlile “Aasta Kokk”. Võistlustingimused on läbi aastate jäänud üldjoontes samaks. Traditsiooniliselt on muutunud vaid peatoorained milleks sellel aastal on eelroa puhul pardifilee ja pardimaks, pearoog tuleb valmistada tervest tursast ning dessert tumedast shokolaadist. Loomulikult on toidukorvis veel küllaldaselt lisatooraineid.

Nagu tavaks saanud koosneb võistlus kahest etapist. Esimese etapi tarbeks on vaja hiljemalt 10.oktoobriks ära saata või tuua kohale (Profexpo OÜ, Ahtri 12 – 209, 10151 Tallinn) oma menüü koos retseptidega ja maksta ära osavõtumaks 500 krooni.

Hiljemalt 17. oktoobriks on eelvoorukohtunikud langetanud oma otsuse ja valinud välja seitse parimat kes pääsevad 3.novembril Tallinna Toidumessi raames toimuvale lõppvoorule.
Lõppvoorus tuleb omaloodud menüü praktiliselt teostada. Seda kindla aja jooksul ja kohtunike ning pealtvaatajate silme all. Parimatest parim saab auväärse tiitli “Aasta Kokk 2005” omanikuks ja aastaks hoiule ka rändkarika.

Uuendusena tänavusel Toidumessil laseme 2.novembril võistlustulle ka parimad koolide kokaõpilased, kes on eelnevalt eelvoorus sõelale jäänud analoogselt “Aasta Kokk” võistlusega.
Ootame kokki ja toitlustuserialade õpilasi võistlustel osalema ja huvilisi Tallinna Toidumessile oma lemmikutele kaasa elama.

Allikas: www.chef.ee
Lisainfo: www.profexpo.ee/foodfair/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga