Piim ja piimatooted

Piima peetakse kõige täiuslikumaks toiduaineks. On ju piim vastsündinu ainsaks toiduks. Kasvades lisandub lapse toidusedelisse palju uusi toite, kuid piimatooteid vajab inimene kogu eluea jooksul.

Piim ja piimatooted sobivad igas vanuses inimeste igapäevamenüüsse ja kuuluvad esmavajalike toiduainete hulka. Piim on vajalik kõigepealt sellepärast, et piimas on inimorganismi jaoks väga sobivad valgud. Teiseks on piim suurepärane kaltsiumiallikas. Just piimatooteid tarvitades rahuldab inimene oma põhilise kaltsiumivajaduse. Kes piimatooteid ei tarbi, riskib oma tervisega.

Toitumisteadlaste soovituste kohaselt peaksid piim ja piimatooted moodustama igapäevasest toidukogusest ligi neljandiku. Inimene peaks päevas tarbima 3-4 klaasi piima, hapupiima, jogurtit või keefiri. Klaasi piima võib asendada 100 g kohupiima, 20-30 g juustu või 1 dl jäätisega.

Piimatoodete keskmine kaltsiumisisaldus
1 klaas piima – 240 mg
1 klaas keefirit – 240 mg
1 klaas petti – 220 mg
1 klaas joogijogurtit – 240 mg
1 tops (180 g) jogurtit – u. 200 mg
20 g juustu – 180 mg
100 g kohupiima – 100 mg
100 g kohupiimakreemi – 60 mg
100 g jäätist – 150 mg

Lastele ei tohiks anda rasvavaba piima, lapsed vajavad kasvamiseks ja kaalus juurde võtmiseks just piimarasvu (3,5% piim) ja laste leivakate peaks kindlasti olema või mitte margariin.

Kõige tähtsam tervisliku toitumise puhul on tasakaal. Inimene peaks sööma erinevaid toiduaineid iga päev. Hapendatud piimatooted sisaldavad organismile kasulikke piimhappebaktereid. Biojogurtite valmistamiseks kasutatakse spetsiaalseid piimhappebaktereid, mis on inimesele omased. Hapupiima, petti, keefiri ja jogurtit soovitatakse tarvitada inimestel, kellel on probleeme kõhukinnisusega. Kindlasti peaks neid igapäevaselt tarvitama antibiootikumikuuri ajal seedehäirete vältimiseks ja pärast kõhulahtisusega viirushaigust. Jogurtitest on tervislikumad järelkuumutamata jogurtid.

Allias: Eesti Piimaliit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga