Kokkade kõrgeima klassi aurahad

Kokkade hinnatud aurahasid on kaks: Cordon Bleu ja Cordon Rouge. Eesti esimesed neli Sinise Lindi omanikku selgusid pärast väga põhjalikku elu- ja töölugude uurimist, kuna kandidaate esitati Eesti Peakokkade Ühendusele kümmekond.

Esimesena pani ühenduse tegevjuht Ene Ojaveski lindi kaela Oleg Alasile – praegusele ühingu presidendile. Hotelli Central peakokka Andrus Laanistet hindavad kolleegid kui esimeste kokavõistluse vastupidavat korraldajat, kes kolm aastat teisi enesega kaasa vedas ning võistluse järjepidevust tähtsaks pidas. Kolmas lint läks Dimitri Demjanovile, kes leemekulbiliigutajate seas maitsetest rääkimise ja Eesti maitse otsimise eest seisab. Piprarestorani Karl Friedrich peakokk Priit Toomits on juba pikka aega ühenduses hoolitsenud rahvusvahelise suhtluse eest.

Cordon Bleu on auraha, mis on nimeline ja isiklik. Cordon Bleu’d seostatakse paljude ajalooliste sündmustega. Seotus kokakunstiga algas aga 1600. aastate lõpul, mil Maintenoni markii asutas vaestekooli tütarlastele. See sai peagi kuulsaks õppurite kokakunsti osava valdamise poolest. Selles koolis kandsid tüdrukud, kes olid saanud 17aastaseks, kaelas sinist linti kui kooli tunnust. 1880. aastatel jätkas sinise lindi kandmise traditsiooni toiduajakirjanik Martha Distel, kes oma ajakirja edust innustununa asutas peagi Pariisi ka kokakooli – L’Ecole de Cordon Bleu. See kool tegutseb tänaseni ning on laienenud Euroopast Ameerikassegi ning nendesse koolidesse kandideeritakse üle maailma.
Cordon Bleu kõrval eksisteerib veel üks auraha, Cordon Rouge, mille kandmise au kuulub üksikutele ja rahvusvaheliseltki teenekatele peakokkadele. Peakokkade galaõhtul kandis seda linti ainukesena Jorma Haranen.

Allikas: www.chef.ee; Eesti Ekspress

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga