Tetley punane tee

Tetley teefirma on tootma hakanud nn. punaseid teesid – vanilje- ja apelsinimaitselisi Rooibos-teesid.

Punane või Rooibos tee on oma nime saanud rooibose taimest, mida kasvatatakse üksnes Lõuna-Aafrika Vabariigis, Cedarbergi mägises piirkonnas.

Rooibost tuntakse peamiselt Lõuna-Aafrika punase tee nime all. Oma nimetuse on taim saanud iseloomuliku punase värvuse tõttu.

Rooibos tee on naturaalne ja tervislik tee, mille mahe maitse on hinnatud lõuna-aafriklaste poolt juba mitmeid aastakümneid.

Rooibose nimi tuleb hollandikeelse Aafrika slängisõnast „punane põõsas“, mille botaaniline nimi on tegelikult Aspalathus linearis.
Pärismaalased teadsid ja kasutasid rooibose taimi maitsva joogi tegemiseks juba õige pikka aega. Maailma jaoks avastas rooibose-taime vene emigrant Venjamin Ginsberg, kes hakkas esimesena 1904. a. taimest tehtud teed turustama.
Rooibos-tee meeldiv maitse ja rida tervislikke omadusi on aidanud punasel teel saavutada viimastel aastatel ülemaailmse tuntuse.

Tetley Rooibos – punane tee Lõuna-Aafrikast – on kofeiinivaba, antioksüdantide-, vitamiinide-(peamiselt A, C, E) ja mineraaliderohke, suurepärase maheda maitsega tee.

1. Tetley Rooibos Vanille – Lõuna-Aafrikast pärit vaniljega maitsestatud punane tee.
Mahedamaitseline, vitamiinirikas, punakaskuldse värvusega.
Koostisained: rooibos (90%), aroomiaine, pirn (1%), vanilje (1%).

2. Tetley Rooibos Orange – Lõuna-Aafrikast pärit apelsiniga maitsestatud punane tee.
Kergelt suhkrune, hapukas ja vitamiinidega, mahe ja puuviljamaitseline.
Koostisained: rooibos (92%), aroomiaine, apelsin (1%).

Mõlemaid teesid müüakse Tetley patenteeritud Drawstring-kotikestes. Ühes karbis on 20 teekotti, igaüks eraldi ümbrikus.

Tetley on suurte teespetsialistide inglaste ostetuim tee ning ka maailmas on ta oma positsiooni kindlalt liidrite seas kindlustanud.
Tetley teefirma ajalugu ulatub tagasi 19. saj. keskpaika.
Tetley on läbi oma ajaloo olnud koheseks kasutamiseks valmis väikestesse kottidesse pakitud tee pioneeriks. 1997. a. tuldi välja uue innovatiivse, „krookpaeltega“ ümmarguse teekotiga, milliseid pakub siiani ainult Tetley.

Allikas: Prike AS

www.prike.ee
www.tetley.com/eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga