Tarbimissund teeb pimedaks!

Algul tülgastust ja tüütust tekitav eksamitöö uurimustööna viis meid väga huvitavate seikadeni. Nimelt saime enda teemaks geneetiliselt muundatud toit meie laual.

Nii me seadsimegi sammud lähimasse kaubanduskeskuse toiduosakonda, teadmata, mis meid ees ootab.

Uudistades seda ja teist, jõudsime arusaamani, et meid on ninapidi veetud, saime tohutu suure nimekirja geneetiliselt muundatud toidust. Seejuures ei ole kasutatud märgistust, vaid muundatu asemel on hoopis modifitseeritud ehk siis muundatud. Ninad riiulis ja uurides etikette jõudsime selgusele, et selle aja jooksul, mil me riiulitevahel muundatud toitu otsisime, ei uurinud ükski ostja, mis toiduga siiski on tegemist.

Pead longus sammusime poest välja, istusime maha ja vaikisime, leitud modifitseeritud toidu nimekiri paisus meeletult pikaks, kõik on maha vaikitud. Kurb oli näha märgistust “Eesti Toode” ja etiketi pealt lugedes oli sees modifitseeritud tärklis.

Koju jõudes lõin külmkapi lahti ja mind tabas veel kord pettumus, ka mina olen käinud poes silmad kinni. Katastroofiliselt on leviv linnugripp ja sama mure on ka geneetiliselt muundatud toiduga.

Kati05

Allikas: Eesti Tarbijakaitse Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga