Väidete esitamine märgistusel

Sügisel võetakse vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus toidu kohta esitatavate toitumis- ja tervisealaste väidete kohta.

Sügisel 2006 võetakse vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus toidu kohta esitatavate toitumis- ja tervisealaste väidete kohta. Sellega hakatakse reguleerima toitumis- ja tervisealaseid väiteid, mida käitlejad vabatahtlikult kasutavad Euroopa Liidus turule viidava inimeste toidu kohta teabe edastamisel. Määrust hakatakse kohaldama ka kaubamärkidele. Määrus aitab muuta toidu märgistust tarbijale usaldusväärsemaks ning luua käitlejaile ühtsed alused selliste väidete kasutamiseks.

Toitumisalane väide on väide toidu toiteväärtuslike omaduste kohta, näiteks „kiudaineallikas”, „sisaldab C-vitamiini”. Praeguseni kehtinud nõuded toitumisalase väite esitamiseks täpsustuvad uue määrusega. Nii näiteks sätestatakse, millal tohib väita, et toit on madala rasvasisaldusega.

Tervisealane väide annab mõista, et toidu ja tervise vahel on seos, näiteks „kiudained soodustavad seedimist”. Juba hästi tõestatud ja tuntud tervisealastest väidetest, näiteks „kaltsium aitab tugevdada luid”, koostab Euroopa Komisjon, lähtudes liikmesriikide saadetud infost, esialgse lubatud väidete nimekirja. Eesti kavatseb komisjonile saadetava nimekirja koostamiseks kasutada küsimustikku, mida huvitatud käitlejad saavad interneti teel täita – täpsem info lähiajal. Kui käitleja soovib aga kasutada uudset tervisealast väidet või väidet haigestumise riski vähendamise kohta, peab väide läbima spetsiaalse heakskiitmisprotseduuri.

Toidu märgistusel ja reklaamis kasutatavad väited mõjutavad oluliselt tarbija otsuseid. Seega on oluline, et kätlejad kasutaksid neid võrdsetel tingimustel ning väited oleksid põhjendatud.

Allikas: Eesti Toiduainetööstuse Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga