Gastrolink toob Eestisse maailma prestiižseima shokolaadi Valrhona

AS Gastrolink toob Eestisse kvaliteetse Valrhona shokolaadi, mis on oma ala professionaalide eelistatuim valik kogu maailmas.

„Gastrolink on alates 01. augustist 2006 Valrhona shokolaadi ametlik esindaja ja edasimüüja Eestis, Soomes ja Baltimaades,” lausus ASi Gastrolink juhatuse esimees Aarno Antikainen. „Esindame Valrhonat ka teistes Baltimaades ja Soomes. Eestis müüme Valrhonat tipp-restoranidele, kondiitritele, hotellidele ja shokolaadivalmistajatele, kes sellest kõrgekvaliteedilisi shokolaadihõrgutisi valmistavad.”

„Muidugi müüme Valrhonat ka kõigile teistele, kes on huvitatud kvaliteetse shokolaadi kasutamisest. Eraisikud saavad esialgu Valrhona shokolaadi osta meie Faehlmanni salongist ning Gastolinki koduleheküljelt tellides. Peatselt on plaan hakata müüma Valrhonat ka osades kaubamajades-poodides,” rääkis Aarno Antikainen.

„Kõik on hea, mis on tehtud heast shokolaadist,” lausus restoranide Gloria ja Egoist peakokk Dimitri Demjanov. „Tõsi on ka see, et kvaliteetsest toorainest on võimalik valmistada parimaid tooteid. Mul on hea meel, et Valrhona tooted jõudsid Eestisse.”

Shokolaadi maitse ja aroom sõltuvad kakaoubade kvaliteedist. Valrhona shokolaadiks valitakse välja alati kõige aromaatsemad kakaooad. Parima kvaliteedi tagamiseks on Valrhona rajanud oma kakaoistandused, et kasvatada looduslikult haruldaseks jäänud kakaoube. Lisaks on Valrhonal pikaajaline koostöö kindlate kakaokasvatajate ja –töötlejatega.

Ubade kvaliteetse aroomi ja shokolaadi kõrge kvaliteedi üks tingimus on ka kakaoubade õige kuivatamine – neid kuivatatakse päikese käes, mitte masinatega. Kümnest kakaokaunast saab ca 1 kilogrammi värskeid kakaoube, millest jääb kuivatamisel järele 400 grammi. Lõpuks, erinevate protsesside tulemusena valmib sellest 10 kakaokaunast ca 6 tahvlit shokolaadi.

1922. aastal asutas kondiiter Rhône Valley shokolaaditehase Tain L`Hermitage, mida tänapäeval tuntakse Valrhona (www.valrhona.com) nime all. Sellest ajast on olnud Valrhona eesmärk valmistada eriliselt viimistletud shokolaadi. Shokolaadi, mis austab erinevate kakaosortide eripärasid ning ajaloolisi valmistamistraditsioone.

Allikas: AS Gastrolink

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga