Eesti toidukaubad Saksimaal Aues Edeka Simmeli kaupluses

Alates 14. veebruarist kuu lõpuni on Saksimaal Aue linnas Edeka Simmeli kaupluses müügil valik Eesti toidukaupu. Müügi korraldaja on Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.

Tegemist on 2004. aastal alguse saanud koostööprojektiga Eesti ja Saksimaa Keskkonna – ja Põllumajandusministeeriumide vahel.

Müügi korraldamisega soovitakse Aue elanikele tutvustada Eesti traditsioonilisi ja kvaliteetseid, aga ka uudsemaid ja omapärasemaid toidukaupu. Müügil on kvaliteetsed toidukaubad nii meie suurtootjatelt, kuid esindatud on ka väike- ja pere-ettevõtted.

Perefirma OÜ Artocarpus tutvustab erinevate maitsetega mett (soolane mesi lihatoitudele, mesi ingveri või kadakamarjadega). Sireli mesindustalu pakub naturaalseid aasalillede ja kanarbiku mett. OÜ Tervix tutvustab ravitoimega Eesti loodustooteid: astelpajusiirupit, -õli, pulbrit ja võilillesiirupit.

Valio Eesti AS müüb “Forte” ja “Atleet Original” juuste. Piimandusühistu E-Piim tutvustab eestimaisest toorainest valmistatud “Eesti”, “Edam light” ja “Saaremaa valss” juuste.

Vastse-Kuuste Lihatööstuse grillvorstide “Tuhat ja Tuline”, “Jahimees” ja “Õllepadrun” näol on tegu Eesti turul juba tuntuks saanud, hinnatud ja eripäraste lihatoodetega, milles ei kasutata kondilihamassi (MDM). Saksa turule uudsete ja huvipakkuvatena on Viru Kalatööstus Auesse saatnud sprotid õlis ja vürtsikilufileed.

AS Kalevilt pakutakse Aues ðokolaade õhitud riisi ja mustikatükkidega, kirsitükkidega ja tiramisu maitsega. AS Livikolt on müügil nende tuntumad kaubamärgid: liköör “Vana Tallinn” ja viin “Viru Valge”.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga