Kuressaare Ametikoolis toimus 3.-4. mail 2007.a. noorkokkade valikvõistlus

Käesoleval aastal on Eesti astunud World Skills`i liikmeks. Tegemist on ülemaailmsete kutsevõistlustega, kus osalejateks noortöötajad (kuni 22-aastased) ning võistlused viiakse läbi üle kahe aasta erinevates riikides.

World Skills`i süsteemis esindab Eestit Sihtasutus Innove, kes koordineerib erialade ekspertrühmade tööd kandidaatide ettevalmistamiseks esindamaks Eestit World Skillsi võistlustel. Esmakordse World Skills`i võistluskogemuse saavad Eesti esindajad käesoleva aasta novembris Jaapanis.
Tegemist on pilootprojektiga, mille üheks eesmärgiks on süsteemi loomine ja arendamine World Skills`i rahvusvahelistel kutsevõistlustel osalemiseks.

Kuressaare Ametikoolis toimus 3.-4. mail 2007.a. noorkokkadele võistlus selgitamaks välja, kes esindab novembris Eestit Jaapanis toimuval 39-ndal WorldSkills´i rahvusvahelisel noorte kutsemeistrivõistlustel.

Enne võistlusi tuli kodus ette valmistada omaloominguline neljakäiguline menüü etteantud toidukorvi raames. Eelroa valmistamiseks oli ettenähtud kala, praad pidi olema seafileest ning dessert pidi sisaldama küpsetist. Neljanda käigu võisid võistlejad valida vastavalt oma fantaasiale.

Võistlus toimus Kuressaare Ametikoolis kahel päeval. Osales kuus võistlejat. Võistlus oli individuaalne ning toimus ilma kõrvalise abita.

Esimesel võistluspäeval valmistati kolmekäiguline menüü üllatuskorvi toiduainetest. Peakohtuniku poolt koostatud toidukorv sisaldas eelroaks pardifileed, pearoale koha ja desserdile ananassi. Igal võistlejal tuli iseseisvalt planeerida menüü, vormistada tehnoloogilised kaardid ja seejärel kolme tunniga valmistada toidud. Kõik võistlejad tulid tööga tundmatus olukorras kenasti toime.

Teisel päeval valmistati omaloominguline neljakäiguline pidulik menüü kodutöö põhjal.

Hindamiskomisjoni kuulusid peakokad. Peakohtunik oli Eesti Peakokkade Ühenduse juhatuse liige Eero-Olavi Kippa (Goodline Baltic OÜ). Hindamiskomisjoni liikmed olid Angelica Udeküll (Laulasmaa Hotellid OÜ), Rain Oidema (restoran „Sisalik“), Vello Kiviberg ( restoran „C´est la Vie“), Andres Vaht (Tartu Malvetk OÜ), Peeter Pihel (restoran „Bloom“ Rootsis). Võistluse ajal töötas kaks hindamiskomisjoni: üks hindas köögis ja teine hindas valmis toite.

Hinnati toiduvalmistamise hügieeni, majanduslikku säästlikkust, tööplaanist ja etteantud ajast kinnipidamist, töötehnikat ja tehnoloogiat, maitset, originaalsust ja väljapanekut. Enam punkte oli võimalik saada valmistoidu maitse ja väljapaneku eest. Hindamine oli range ja õiglane.

Konkurents oli tihe ja esikoha tõi võitjale toitude maitsestus ja väljapanek.

Noorkokkade kutsemeistrivõistluse võitis Konstantin Urlihh Tallinna Teeninduskooli lõpetanu, kes töötab restoranis „Ö“. Teise koha saavutas Heinrich Liis Kuressaare Ametikooli lõpetanu, kes töötab restoranis „Nero“. Mõlemaid noormehi valmistatakse ette rahvusvahelisel noorte kutsemeistrivõistlustel võistlemiseks.

Augustis toimub võistlus kahe noorkoka järjestamiseks, parim võistleb novembris 2007 39. WorldSkillsi võistlustel Jaapanis.

Võistluste ajal oli kõigile vaatamiseks näituslaud tehtud töödega . Paljud Kuressaare ettevõtete kokad, ametikooli õpilased ja asjast huvitatud külalise kasutasid vaatamise võimalust.

Allikas: Eesti Hotellide ja Restoranide Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga