Põhja-Eesti parim supp valmib Õnnela Külalistemajas

11. augustil valiti Tapa linna päevadel Põhja-Eesti parim supp. Rahva lemmikuks ja ühtlasi ka Põhja-Eesti parimaks supiks kuulutati Õnnela Külalistemaja perenaise Õnnela Neideki valmistatud supp “Seenelise unistus”.

Õnnela Külalistemaja asub Lääne-Virumaal Ohepalu külas ning ootab kõiki oma seenesuppi maitsma.

Põhja-Eesti parima supi valimisel Tapa linna päevadel osales Lääne-Virumaalt teisigi osalejaid. Adami Külalistemaja perenaine Ene Liiv valmistas suppi nimega “Oasupp kukeseente ja singiga”, Toomarahva Turismitalu perenaine Ülle Tamm “Kitsi kalamehe kapsasuppi” (ehk hapukapsasuppi angerjaga) ning Essu Mõisa peakokk Urmas Lindlo pakkus huvitavat maitseelamust pakkunud “Moonaka suppi”. Samas oli Eisma Külalistemaja kohale tulnud suisa kahe supiga – “Taomisupi” (kalasupp) ja “Eisma käbisupiga”. Ida-Virumaalt tuli Tapa linna päevadele Mäetaguse mõisahotelli Meintack perenaine Piret Talistu, kes oli maitsmiseks valmistanud “Metsaseentega punapeedi püreesupi”. Seega olid esindatud nii soojad kui külmad supid, nii püree- kui tavalised supid. Tore oli näha, et suppide valmistamisel kasutati usinasti ära head seeneaastat.

Võitjate auhinnad olid praktilised ega vajanud supi valmistamisega juba pikka aega kokku puutunud külalistemajade ja hotellide perenaistele-kokkadele pikemat tutvustamist. Peaauhinnaks olnud 10-liitrine supimarmiit ning tänukirjadega kaasa antud supipotid valmistasid nende saajatele silmnähtavalt rõõmu.

Oli näha, et ka hindamisel osalenud publik nautis suppide degusteerimise ja kohalike külalistemajade ja turismitalude tutvumise võimalust. Ehkki siin-seal jäi kõrva tagasihoidlikku soovi saada suurem supiportsjon, võis supi pakkujate kaitseks öelda, et hea supi tunneb ära juba esimesest suutäiest ja hindajatel oli võimalik seega supipakkujatele komplimenti teha, küsides suppi juurde.

Tapa linna päevadel olid lisaks parima supi valmistamise konkursile kavas veel Tapa valla isetegevuslaste etteasted, Ukraina seltsi ja Aleksander Jairuse esinemised linnas, pasunapäev, kanuuralli, rannavõrkpall ja palju muud.

Põhja-Eesti parima supi valimine oli esimeseks ürituseks Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ja MTÜ Eesti Maaturism koostöös korraldatavatest regionaalsetest toidukonkurssidest.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga