Lõuna–Eesti parim supp on Uhtjärve Ürgoru Nõiariigis keedetud Nõgesesupp

25. augustil toimunud Lüübnitsa sibula-, kala- ja käsitöölaadal võistles Lõuna-Eesti parima supi tiitlile kuus Võru-, Valga- ja Põlvamaalt pärit turismitalu:

Jõeveere puhkeküla (perenaine Ene Viitkin), Kerepäälse turismitalu (perenaine Ulvi Sikk), Uhtjärve Ürgoru Nõiariik (peakokk Anti Värton) ja Tabina puhkemaja (perenaine Inge Lepp) Võrumaalt, Sangaste Rukki Maja (peakokk Kati Velner) Valgamaalt ja hotell Pesa (perenaine Mari Timmo) Põlvamaalt.

Koos laada avamisega lahtiläinud võistlus meelitas kohale rohkesti supimaitsjaid. Korraldajate poolt etteantud tingimus, et suppi peab kaasas olema vähemalt 10 liitrit, oli kõigil täidetud, aga mõned olid kohale tulnud kaks korda suuremate anumatega. Mis tähendas, et suppi jätkus kauemaks ajaks rohkematele maitsjatele ja see võis ka lõpptulemust mõjutada. Supp sai kuumaks kohapeal, kahjuks küll väikeste tõrgetega, sest elektrivõimsust jäi vaatamata eelnevalt kokkulepitule ikka väheseks, aga kella poole üheks olid supid otsas ja hindamissedelid võeti kokkulugemisele. Tulemus tõi Lõuna-Eesti parima supi tiitli Uhtjärve Ürgoru Nõiariigi nõgesesupile. Supi valmistas ja pakkus seda ka laadal nõiariigi peakokk Anti Värton. Auhinnaks Eesti Põllumajandus – Kaubanduskoja tunnistus ja 10-liitrine supitermos. Supivõistluse teised osavõtjad said koja tänukirja ja 5-liitrise supipoti. Kõigi hindamissedeli täitnute vahel loositi välja 5 auhinnakotti koja meenete ja trükistega.

Laadaliste arvamusel oli supivõistlus igati tore ja väga sobiv ettevõtmine, pakkus külastajatele põnevat vaheldust ning häid maitseelamusi, sest supid olid kõik hästi keedetud.

Allikas: Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga