Paljassaare Kalatööstus alustas koostööd Eesti toiduteadlastega.

Paljassaare Kalatööstus panustab taina uuringutesse.

S Paljassaare Kalatööstus ja Toidu- ja Fermentatsoonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK) on alustanud koostööd tainatoodete tehnoloogia, kvaliteedi ja stabiilsuse parameetrite kaardistamiseks ning innovatiivsete lahenduste väljatöötamiseks.

Vichiunai Grupp on 2 aastaga käivitanud Eestis külmutatud ja jahutatud tainatoodete tootmise, olles selle ajaga jõudnud nii tööstuslikult valmistatud pitsade kui pannkookide tootmise turuliidriks.

„Tööstuslikult valmistatud jahutatud pitsad on Baltimaade turul suhteliselt uudne toode. Meie eesmärgiks on teha Baltimaade parimat pitsat,“ ütles AS Paljassaare Kalatööstus juhatuse esimees Mauno Leppik. „Teame ka seda, et stabiilselt kõrge kvaliteet on tarbijale järjest olulisem ning tagamaks meie uuele tootele parimat kvaliteeti, kaasasimegi antud valdkonna parimad spetsialistid,“ lisas Leppik.

AS Paljassaare Kalatööstuse ja Toidu- ja Fermentatsoonitehnoloogia Arenduskeskuse koostöö tulemusena töötatakse välja lahendused Vichiunai pitsapõhjade ühtlase kvaliteedi saavutamiseks, olenemata toorainete omaduste võimalikust kõikumisest. Teadmuspõhine innovatsioon toetub tooraine ning taina omaduste analüüsile ja tehnoloogiliste reþiimide hindamisele.

„Koostöö Paljassaare Kalatööstusega pitsapõhjade kvaliteedi ja stabiilsuse parandamiseks sobib väga hästi ühe meie töö põhisuunaga – toidu säilivuse ja kvaliteediparandamise uuringutega,“ sõnas Toidu- ja Fermentatsoonitehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Urmas Sannik. “Teaduslike lahenduste praktiliseks rakendamiseks teostatakse kindlasti tootmistehnoloogia ülevaatamine, kus vajadusel kaasatakse rahvusvahelise kogemusega spetsialiste,“ täiendas Sannik.

AS Paljassaare Kalatööstus toodab paneeritud kalatooteid, kalapõhiseid valmistoite ning pitsasid ja pannkooke. Rahvusvahelise toiduainetööstuskontserni Vichiunai Grupp tehased asuvad Eestis, Leedus ja Venemaal.

Toidu- ja Fermentatsoonitehnoloogia Arenduskeskus (TFTAK) on 2004. a. tegutsev toidu kvaliteedi ja tervislikkusega ning teaduspõhiselt toiduainete tootearendusega tegelev teadus- ja uurimisasutus, millel on kaks peamist arendussuunda:
1. Ettevõtete huvidega seotud innovatsiooni ja tootearenduse toetamine toiduainetööstuses, luues metodoloogilise teadusbaasi ja infrastruktuuri toidukäitlejate nõustamiseks ja tehnoloogia arendamiseks;
2. Fermentatsiooniprotsesside arendamine ja rakendamine bio- ja toiduainete tehnoloogiaga tegelevates tööstustes.

Allikas: AS Paljassaare Kalatööstus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga