Põltsamaa Meierei Juustutööstus hakkas tootma võide asemel võid

Alates märtsist toodab Põltsamaa Meierei Juustutööstus võide asemel 80% ja suurema rasvasisaldusega võid. Laos olev üks tonn võiet müüakse paralleelselt uue võiga.

„Hakkasime varasema võide asemel tootma võid, kuna tarbijates tekitasid nimetused või ja võie ohtralt segadust,“ ütles Põltsamaa Meierei Juustutööstuse tooteid turustava Estover OÜ tegevjuht Kai Rimmel. „Paljud arvavad ekslikult, et võie tähendab, et sellele on lisatud taimseid rasvu ja muid lisandeid. Tegelikult on või ja võide ainus erinevus rasvasisalduse protsendis.“

„Põltsamaa Meierei Juustutööstus tõi turule kolm erinevat võid: 83% rasvasisaldusega Traditsiooniline Eesti Või ning 80%-sed Ehtne Eesti Taluvõi ja Põltsamaa Meierei Taluvõi. Viimased kaks võid on valikus nii mageda kui ka vähesoolasena. Kõik võid on pakendatud 150-grammistesse pakkidesse,“ lisas Kai Rimmel.

„Mõisted või ja võie tulid kasutusele Euroopa Liidu määruse tõttu, mille kohaselt pidi eestlastele tavapärast 72% rasvasisaldusega võid hakkama nimetama võideks. Määruse järgi on või rasvasisaldusega 80–90%, kolmveerandrasvane või 60–62% ning poolrasvane või 39–41%. Muu rasvasisaldusega toode, mis neist piiridest välja jääb, peab kandma võide nime. Lisaks tarbijatele on määrus tekitanud segadust ka tootjate seas.“

Põltsamaa Meierei Juustutööstuse OÜ on kontserni United Estover Group OÜ kuuluv juustutootja. Ettevõtte 2007. aasta käive oli 150,7 miljonit, kasum 21,1 miljonit krooni.

Estover OÜ kuulub kontserni United Estover Group OÜ ning tegutseb juustumüügi alal aastast 1992. Tuntumad kaubamärgid on Hiirte juust, Hollandi Leibjuust Originaal, Vene juust, Eesti juust, Eesti Juust Light, Royal Blue ja Võileiva Juust. Ettevõtte 2007. aasta käive oli 318 miljonit ning kasum 25 miljonit krooni.

Allikas: Estover OÜ

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga