Restoranis PAAT toimusid Eesti Barbecue Assotsiatsiooni poolt korraldatud Suve Grillvorsti ja Suve Grillliha valimised

29. aprillil, Restoranis PAAT toimunud Eesti Barbecue Assotsiatsiooni poolt korraldatud Suve Grillvorsti ja Suve Grillliha valimistel osutusid võidukateks viies erinevas tootekategoorias järgnevad Eesti Lihatööstused

• Naturaalsed grillvorstid: UVIC
• Grillvorstidest: Nõo Lihatööstus
• Sashlõkkidest/lihavarrastest: Nõo Lihatööstus
• Marinaadis ribidest: Rakvere Lihakombinaat
• Marinaadis lihadest: jagasid esikohta Wõro ja Oskar
• BBQ Assotsiatsiooni eripreemia: parima maitse eest sai Oskar

Võidukaid tooteid saab kaubandusest leida suvel ka vastavasisulise kleebise abil.

Konkursil osalesid järgnevad Eesti suuremad lihatööstused: Rakvere, Wõro, Valga, Saaremaa, Nõo, Oskar ja Uvic, 33 erineva tootega 5 kategoorias.

Tooteid grillisid Eesti Lihaküpsetamise Karikavõitjad 2007, võistkond „Türi Pritsumehed„. 11 liikmelise zürii tööd juhtis Eesti BBQ Assotsiatsiooni aupresident Jaan Habicht ja hindajad olid rahvusvahelise kategooria vanemkohtunik Meeme Veisson, peakokk Vambola Moores ning toiduajakirjanikud erinevatest väljaannetest.

Zürii esimees ja Kansas City Barbecue Sociaty liige Jaan Habicht arvas, et eesti grilltoodete tase on ühtlaselt kõrge.
“Meie konkursi eripäradeks olid, et tooted ostsime kaubandusest, zürii koosnes grillispetsialistidest, tooted olid jagatud erinevatesse kategooriatesse ja toimus pimedegusteerimine kus hindajad ei teadnud kelle tooteid hetkel hinnati.
Rõõm on korraldada nii maitsvate lihatoodete vahelist ja nii usaldusväärse arvamusega hindajatega konkursi. Usun, et sellest saab traditsioon”, ütles Eesti BBQ Assotsiatsiooni president Roland Õunapuu.

Eesti BBQ Assotsiatsioon (EBA) asutati 2001. a. eesmärgiga tutvustada ja propageerida barbecued ja grillimist kui huvitavat toiduvalmistamise ning seltskondliku ajaveetmise viisi, korraldada koolitusi ja võistlusi ning esindada Eestit rahvusvahelistel sündmustel.

EBA korraldab sellel suvel juba seitsmendad üle-eestilised lihaküpsetamise võistlused “Üle Linna Lihameister”. Laatade ja süvesündmuste raames toimuvad antud üritused järgnevalt:
3.05. Narvas
17.05. Tartus
31.05. Jänedal
14.06. Tallinnas
28.06. Pärnus
5.07. Põltsamaal
12.07. Haapsalus

Järgmisel kuul sõidavad Türi Pritsumehed Eestit esindama maailma ühele suurimale grilli ja barbecue festivalile “Memphys in May 2008”. Türi Pritsumeeste näol on tegemist vabatahtlike tuletõrjujatega, kes on hobi korras omandanud grillimise kõrgema taseme.

Allikas: Eesti Barbecue Assotsiatsioon

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga