Talleggi tooted on salmonellavabad

Veterinaar- ja toiduameti kinnitusel ei põhjustanud Loo lasteaia salmonellajuhtumit Talleggi munad ega kanaliha. Lasteaias toiduvalmistamiseks kasutatud Talleggi toodang oli salmonellavaba. Tallegg avaldab lootust, et senine tugev kontroll kodumaise toodangu üle laieneb ka välismaisele sissetoodud kaubale.

„Talleggis on olnud hügieeni üle alati range kontroll, ning on oluline, et Loo lasteaia Leedu kanaliha salmonella-probleeme ei kantaks üle linnuliha toodete usaldusväärsusele üldiselt,“ sõnas ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Kahetsusväärselt sageli on salmonella puhanguid seotud Talleggiga, kuigi Tallegg toodab vaid 40% Eestis tarbitavast linnulihast ja salmonellat ei pruugi põhjustada vaid linnuliha või munad. Iga Talleggist väljaminevat tootepartiid kontrollitakse korduvalt: enne müüki jõudmist võetakse lihalt ja munadelt igas tootmisetapis vähemalt 1-2 proovi. Lisaks sellele pestakse ja desinfitseeritakse pidevalt lindlaid ning ka nendest võetakse regulaarselt hügieeni- ja puhtuseproove, mida uuritakse nii Talleggi laboratooriumis kui ka Veterinaar- ja Toiduameti laboris. Talleggi toodete seast ohtliku toote leidmine on välistatud.“

„Eestisse sissetoodav linnuliha on kauplustes müügil eestipärase kaubamärgiga ja tarbijal on toodete eristamine tõesti keeruline. Loodame, et viimatine juhtum Lool tõhustab vastavate ametkondade kontrollivat rolli ka linnuliha Eestisse sissetoovate ettevõtete üle. Seni on tugeva kontrolli all põhiliselt Talleggi kodumaine toodang. Seniks aga soovitame tarbijail osta eestimaist!“ rääkis Teet Soorm.

„Pärast 2005. aasta salmonellajuhtumit broilerilindlas karmistasime hügieeninõudeid veelgi ning need on viidud maksimumini. Talleggi broileri- ja munafarmid on täiesti erinevad tootmisüksused, millel puudub omavahel väikseimgi kontakt. Talleggi munatootmises pole minu teada salmonellat viimasel kümnel aastal esinenud,“ rääkis Teet Soorm. „Tallegg on ka riskide maandamiseks ja probleemide vältimiseks teinud maksimaalse. Oleme investeerinud pidevalt – kokku kümneid miljoneid kroone sugukarja lindlate renoveerimisse, et hajutada riske.“

Teet Soormi sõnade kohaselt on kõik Talleggi kanalad tänapäevastele keskkonna-, hügieeni- ja veterinaarianõuetele vastavad. „Hetkel töötavad mõlemad sugulindlad, Ülgase 18000 lindu ja Koonga 13500 lindu, „all in all out” printsiibil, mis tagab parima võimaliku hügieeni- ja veterinaarkontrolli. 2009. aasta veebruari kuus valmib järgmine samal printsiibil töötav sugulindla Läänemaal Martna külas 23000 linnukohaga ja 2010. aastal viimane sugulindla 13500 linnukohaga. Kõik Talleggi broilerifarmid töötavad samuti „all in all out” põhimõttel,“ rääkis Teet Soorm.

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 7,7 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 13,4 tuhat tonni linnuliha ja valmistooteid. 2008.a. plaanib Tallegg kasvatada 8,2 mln broilerit ja toota 80 mln letimuna. ASi Tallegg 2007. aasta käive oli 572 miljonit krooni. Ettevõttes saab tööd 490 inimest.

Allikas: AS Tallegg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga