Olümpiamängudel pakutakse Võrus toodetud juustu

Pekingi olümpiamängude põhimenüüst leiab ka Valiole kuuluvas Võru juustutehases toodetava itaaliapärase kõva laabijuustu Forte. Mängude 17 päeva jooksul valmistatakse 3,5 miljonit einet ning nii jõuab eestimaisest kõrgekvaliteedilisest piimast Valio Forte olümpiakülla, pressikeskusesse, sportlaste külla ja VIP-keskusesse.

Sadade juustude hulgast otsustas Valio Forte kasuks olümpiasportlaste ja nende meeskondade toitlustuse eest vastutav rahvusvaheliselt tuntud Ameerika ettevõte Aramark, kes on osutanud olümpiamängudel toitlustusteenust juba 40 aastat.

„Valiku tegemisel lähtuti lisaks kõrgetele kvaliteedinõuetele soovist pakkuda sportlastele mitmekesist toiduainete valikut üle maailma. Valio Forte juustude proovipartii saatsime Hiina suurimale piimatööstusele Yili’le, kes on Pekingi olümpiamängude ametlik sponsor ja piimatoodetega varustaja, eelmise aasta alguses. Aramarki otsusest teavitas Yili meid aasta lõpus,“ selgitas Valio Eesti ekspordidirektor Elar Ollik.

„Valio Forte juustu jõudmine olümpiamängudele on tunnustus Eesti tooraine kvaliteedile, Võru juustutehasele ning meie tootearendusmeeskonna koostööle Itaalia ühe suurima juustutootjaga. Meil on selle üle äärmiselt hea meel. Loodame, et Forte juustu edu ei piirdu vaid olümpiamängudega ja et Valio koostööst Yili’ga sünnib ka pärast olümpiamänge mitmeid huvitavaid ekspordivõimalusi,“ lisas Ollik.

Grana Padano tüüpi Forte juustu toodab Valio Eesti Võru juustutehases ning seda valmistatakse Lõuna-Eesti suurfarmides toodetavast piimast. Forte juustu valmistusprotsess kestab üle aasta, nõudes väga kvaliteetset toorainet ning äärmiselt hoolikat, puhast ja täpset tootmisprotsessi. Juustu tootmisega alustati 2002. aastal ning koostöö ühe Itaalia suurima Parmigiano Reggiano ja Grana Padano juustude tootja Saviola S.p.a’ga on tootearenduses säilinud tänaseni.

Valio Forte juustu müüakse hetkel Baltikumis ja Soomes.

Valio Eestist:
Valio Eesti on üks suurimatest kohalikest piimatööstusettevõtetest ning Eesti suurim juustu eksportija. Ettevõtte suurimad eksportturud on Venemaa, Itaalia ja Soome, kuid lisaks leiab Valio tooteid ka Lätist, Leedust ja Rootsist. Valio Eesti haldab kahte tootmistehast – Võru Juust AS ja toortoodetele spetsialiseerunud Laeva Meierei.

Valio Baltic gruppi kuuluvate Valio Eesti AS ja AS Võru Juust 2007. aasta konsolideeritud käive oli üle 1 miljardi krooni ning kasum oli 26,2 miljonit krooni.

Allikas: Valio Eesti AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga