Rakvere Lihakombinaadi ajaloo suurim investeering

Rakvere Lihakombinaat investeeris 130 miljonit krooni uude viineritootmise seadmesse, mis on Eesti toiduainetööstuse suurimaid investeeringuid läbi aegade.

Uus viineritootmise seade hõlmab nii viinerite tootmist kui ka pakendamist, andes juurde tootmismahtu ning muutes töö efektiivsemaks. Uue liiniga suurendab Rakvere Lihakombinaat viinerite eksporti Lätti, Leetu, Venemaale ja Ukrainasse.

Uus viineritootmise liin on jätk Rakvere Lihakombinaadi investeeringuteprogrammile. Lisaks renoveeriti eelmisel aastal tapamaja koguinvesteeringuga 30 miljonit krooni suurendamaks selle tootlikkust.

„Investeering uude viineriliini ei ole mitte ainult Rakvere Lihakombinaadi suurim investeering läbi aegade, vaid kogu Eesti toiduainete tööstuse üks suurimaid ühekordseid investeeringuid,“ lausus Anne Mere, Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimees. „Investeeringuga uude tootmis- ja pakendamisliini oleme tõstnud Baltimaade suurima lihatööstuse tehnoloogilist taset, olles Euroopa uusima täisautomatiseeritud viineritootmisliini omanik“, lisas Anne Mere.

Anne Mere sõnul on tänu kaasaegsele tehnoloogiale kvaliteetne viiner valmis tarbimiseks koorituna, mugavas ja tarbijale sobiva kaaluga pakendis.

Täna käiku antud viineriliin suurendab tootlikkust poole võrra ning aastas toodetakse uuel liinil 15 000 tonni viinereid. Liini tarvis ehitas Rakvere Lihakombinaat uue tootmishoone, millele pandi nurgakivi eelmise aasta 27. novembril. Esimesed viinerid tulid proovipartiina 4. augustil, seega kestis uue tootmise väljaehitamine kaheksa kuud. Liin on unikaalne ja kokku pandud Rakvere vajadusi arvestades – liinil toodetakse 80 erinevat viineritoodet ja kahtekümmend erinevat retsepti viiele riigile.

„Tänases majandussituatsioonis on iga uue tootmise käikuandmine märgina uue ajastu algusest. Kogu tootmine, mis põhineb kodumaisel toorainel ja tööjõul ning mis suurendab eksporti, on suur tugi Eesti majandusele,“ lausus Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juht uue tootmisliini avamisel. „Tarbija aga võidab kvaliteedis – kodumaisest toorainest valmistatud viinerid on stabiilselt kõrge kvaliteediga ning maitsvad,“ lisas Sirje Potisepp.

Rakvere Lihakombinaat omab 55% Eesti, 50% Läti ja 10% Leedu viineriturust. Rakvere Lihakombinaat on 32% osaga turuliider lihatoodete turul.

Selle aasta Emori mainekuvandi uuringu põhjal on Rakvere Lihakombinaat Eesti kolme kõige sümpaatsema kuvandiga ettevõtte seas.

Allikas: Rakvere Lihakombinaat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga