Selveri Köök ei lisa valmistoitudesse säilitusaineid

Selveri Köögi toodete markeerimisel on lähtutud tarbija huvidest ja toote ohutusest. Selveri Köögi toodete siltidelt saab lugeda detailset infot koostisosade ja liitkoostisosade kohta.

Täiustatud teave just liitkoostisosade kohta annab tarbijale selguse kasutatava tooraine kvaliteedist.

„Vastus küsimusele, miks ühtäkki on Selveri Köögi toodete sildid tihedalt väikest teksti täis kirjutatud, on lihtne: Selveri Köök märgistab tooteid vastavalt toidu märgistusele esitatavatele nõuetele ning teabe edastamise korrale,“ lausus A-Selver ASi tegevdirektor Iivi Saar. „See tähendab, et me anname kliendile täpse info kasutatava tooraine koostisest ja liitkoostisosadest. Näiteks, kui Selveri Köögi salat sisaldab vorsti ja majoneesi, kirjutame detailselt lahti ka vorsti ja majoneesi koostisosad. Kinnitan, et Selveri Köök ei lisa ühessegi oma tootesse säilitusaineid.“

Selveri Köögi juhataja Reet Rumi sõnul kasutab Selveri Köök alati kvaliteetseid tooraineid. „Näiteks kasutab Selveri Köök tooraineks kvaliteetset linnu- ja loomaliha ning lihatooteid. Kõikide toorainete kõik liitkoostisosad on toodete markeeringul välja kirjutatud,“ sõnas Reet Rum. „Kui toorainesse – näiteks vorsti on lisatud säilitusaineid, siis Selveri Köögi toodangu markeeringul on see ka kirjas. Selveri Köök oma toodetesse säilitusaineid ei lisa.

Eesti kapitalil põhinevasse Selveri (www.selver.eu) ketti kuulub 31 kauplust, millest kümme asuvad Tallinnas, viis Tartus ja kolm Pärnus ning üks Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Võrus, Valgas, Jõhvis, Jõgeval, Põltsamaal, Narvas, Kohtla-Järvel, Hiiumaal, Põlvas ja Paides. 2009. aasta lõpuks plaanib Selver avada Lätis 15 kauplust. Selveri super- ja hüpermarketite kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Selver annab tööd 3000 inimesele. Ettevõtte 2007. aasta käive oli 3,7 miljardit krooni, Selveri kauplustes sooritati möödunud aasta jooksul enam kui 26 miljonit ostu.

Allikas: A-Selver AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga