Eesti Parim Toiduaine on Talleggi ahjukana

Parim Toiduaine valiti välja viimase 14 aasta absoluutse parima ja kuldmärgi Parim Toiduaine omanike seast Eesti Toiduliidu korraldatud konkursil. Parimatest parimaks toiduaineks valisid tarbijad Talleggi Täidetud ahjukana õunte ja ploomidega. Hääletusest võttis osa üle 6000 inimese.

„14 aastat oleme läbi viinud Parima Toiduaine uudistoodete konkurssi, kuhu on aastate jooksul laekunud kokku 1285 toodet, sel aastal otsustasime Toiduliidu juubeli puhul lasta tarbijail valida välja absoluutne lemmik,“ sõnas Toiduliidu juhataja Sirje Potisepp. „Parimatest parimaks valiti toiduaine, mis esindab kõiki neid väärtusi, mida tänane tarbija peab toidu juures kõige olulisemaks. Esmalt tervislikkus, vähene rasva- ja soolasisaldus, toidu kaunis välimus ning lisaks mugavus toidu valmistamisel. Talleggi ahjukanadel on kõik need omadused olemas: ahjukana on kerge, kuid samas toitainerikas, seda ümbritseb hügieeniline ja ilus pakend ning küpsetamisega saab igaüks hakkama,“ lisas Sirje Potisepp.

„Nagu tõestavad meie müüginumbrid ning ka võidetud tiitlid, ongi ahjukanast saamas omalaadne Eesti Nokia,“ lausus ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Üheski lähedalasuvas riigis ei ole ahjukanad, mida müüakse ükshaaval tarbijapakis ning mis on küpsetuskotis ning valmismaitsestatud, saavutanud sellist populaarsust kui Eestis.

Enamasti sellist toodet ei tuntagi. Ahjukanad moodustavad Talleggi kogu lihatoodete müügist talveperioodil pea 15%,“ rääkis Teet Soorm.

AS Tallegg tootejuhi Krista Kalbini sõnul on tiitli võitnud Täidetud ahjukana õunte ja ploomidega Eesti turul innovaatiline toode. „Lisasime eelmise talvehooaja eel tavapärasele maitsestatud ahjukanale ka täidise: kuivatatud õunad ja ploomid. Täidetud ahjukana sai klientide seas kiiresti väga populaarseks ning on võitnud ka mitmeid teisi auhindu alates turuletoomisest,“ sõnas Krista Kalbin.

Parima Toiduaine konkurssi korraldab Eesti Toiduainetööstuse Liit 15. aasta juubeli puhul. Toiduliit kutsus inimesi valima viimase 15 aasta absoluutsete parimate ja kuldmärgi Parim Toiduaine omanike seast oma lemmikud. Hääle sai anda kampaania kodulehel ja 16 Selveris üle Eesti 13. oktoobrist kuni 2. novembrini.

Parim Toiduaine märk on unikaalne kõigi muude toidumärkide seas – selle annab välja sõltumatu professionaalne hindamiskomisjon Eestimaa kauplustesse ühe aasta jooksul jõudnud uudistoodetele ja seda osta ei saa. Parim Toiduaine märk tootel kõneleb selle heast maitsest, kõrgest kvaliteedist, tervislikkusest, uuenduslikkusest ja esteetilisest välimusest. Kõiki tooteid hinnatakse nende välimuse, lõhna, konsistentsi, maitse, uudsuse, tervislikkuse ja korrektse pakendi alusel.

Eesti Toiduainetööstuse Liit asutati 3. novembril 1993. aastal Eesti toiduainetööstuse ettevõtete ja erialaliitude poolt kui vabatahtliku liikmesoleku alusel tegutsev mittetulundusühing. Toiduliit on Eesti Tööandjate Keskliidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ning Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja liige. Alates 2004. aastast on Toiduliit CIAA (Euroopa Liidu Toidu- ja Jookidetööstuse Konföderatsiooni)
täisliige.

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HKScan kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 7,7 mln broilerit, tootis 79 mln muna ning müüs 13,4 tuhat tonni linnuliha ja valmistooteid. ASi Tallegg 2007. aasta käive oli 572 miljonit krooni, kasum 41 miljonit krooni. Ettevõttes saab tööd 460 inimest.

Allikas: Eesti Toiduainetööstuse Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga