Tallegg müüs Vietnami 78 tonni kanatiibu

Talleggist läks novembri viimastel päevadel Vietnami 3 lasti ehk 78 tonni kanatiibu. Kanatiivad jõuavad Hanoisse aastavahetuspidude ettevalmistusajaks. Aasia riigid on Talleggi kanatiibadele oluliseks turuks ka edaspidi.

„Talleggi linnuliha on nõutud kaup – meie karmid hügieenireeglid ning sellest tulenevalt liha kõrge kvaliteet on aidanud meil lähiturgude ekspordikanalid hästi sisse töötada,“ lausus ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Tiiva müük Vietnami ei ole igapäevane, kuid olen kindel, et jätkame kanalihatoodete müüki Aasiasse ka edaspidi. Uued ning kaugemad turud on hea võimalus suurendada liha tootmise efektiivsust. Lisaks juba tavapärasele müügile Balti ja Skandinaavia riikidesse ning teistele Euroopa Liidu klientidele toimub aeg-ajalt müüke ka eksootilisematesse riikidesse.“

ASi Tallegg äridirektori Margus Venelaine sõnul süüakse Aasia riikides kanatiibu rohkem kui Euroopas. „Kanatiib on populaarne just Aasias ja vähem Euroopas. Euroopa, sealhulgas Eesti, kanaliha tarbimistrend liigub aga järjest rohkem filee tarbimise suunas. Seetõttu kipub tiiba Eestis üle jääma. Suure koguse kanatiibade ekspordi ajastus on seotud Vietnami uue aasta tähistamisega – et kaup ikka õigel ajal seal oleks. Suure tõenäosusega hakkab eksport selles suunas toimuma stabiilselt,“ sõnas Margus Venelaine.

„Oleme viimastel aastatel aktiivselt investeerinud tootmiskasvu eesmärgil uutesse farmidesse ning võtnud sellega suuna, et 2011. aastal kasvatab Tallegg praeguse 8,5 miljoni asemel 10 miljonit broilerit aastas. Kuigi meie peamine turg on Eesti, saame kasvava tootmismahu tingimustes üha rohkem kanaliha ja -tooteid ka ekspordiks müüa,“ rääkis Margus Venelaine.

Allikas: AS Tallegg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga