Noorkokk 2008 on Joonas Koppel

Tallinna FoodFestil selgus „Aasta noorkokk 2008” tiitli võitja, kelleks osutus Joonas Koppel Tallinna Teeninduskoolist. Teise koha sai Vahur Kreitsman, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakoolist ning kolmanda koha vääriliseks tunnistati Natalia Shuparskaya, Narva Kutseõppekeskusest.

Noorkoka konkursi korraldajateks olid Eesti Peakokkade Ühendus ja Eesti Põllumajandusministeerium, Eesti Toidu arengukava. Võistlus oli mõeldud Eesti kutseõppeasutuste toitlustuse eriala õppuritele ning toimus neljandat aastat järjest. Lisaks õpitud kutseoskuste näitamisele soovitakse võistlustega tõsta toitlustusvaldkonna kutsehariduse mainet. Eesmärgiks on ka tulevaste kokkade seas Eesti köögi järjepidevuse propageerimine läbi innovaatiliste ideede, mis arendaksid edasi kodumaist klassikalist kööki ning oleksid Eesti köögi tulevaseks visiitkaardiks nii välis- kui ka kodumaal.

Finaalis tuli osavõtjatel valmistada kolmekäiguline menüü mis koosnes a`la carte pearoast, eelroast ja desserdist. Tööks anti aega 4,5 tundi. Töid hindas kohtunike kogu, kes koosnes oma ala tunnustatud professionaalidest. Kohtunikeks olid Dimitri Rooz, Inga Paenurm, Andrei Ðmakov, Oleg Sõtsnov, Jarmo Huuhtanen Soomest ja Janis Ðiliniks Lätist.
Noorkokk 2008 finaalist võtsid osa kaheksa noort kokka, esindatud koolid olid: Kuressaare Ametikool, Tallinna Teeninduskool, Kehtna Majandus- ja Tehnoloogiakool, Tartu Kutsehariduskeskus, Kuressaare Ametikool, Narva Kutseõppekeskus, Haapsalu Kutsehariduskeskus.

Aasta kokk 2008 on Peeter Pihel

31.oktoobri hilisõhtul selgus Peakokkade galal Tallink Spa & Conference Hotelli restoranis Nero tänavuse aasta parim kokk, kelleks osutus Peeter Pihel gastropubist Gastro. Teise koha vääriliseks tunnistati Rustam Tsikalovets restoranist Korsaar ning kolmanda auhinnalise koha sai Anton Rostovtsev restoranist Monaco. Parimaks veini ja toidu sobitajaks osutus Rustam Tsikalovets.

Eelvõistluste alusel pääses parima koka lõppvooru 8 finalisti. Finaalüritusel osalesid lisaks esikolmikule veel: Julia Kvan restoranist C’est la Vie, Märt Laugal restoranist Aed, Taigo Lepik Swisshotel Tallinnast, Martin Meikas Pädaste mõisast ja Silver Teeääre restoranist Bergfeldt.

Võistluse finaalis tuli osalejatel valmistada eelroog kasutades põhitoorainena värsket angerjat, pearoog lambasadulast ja dessert jämedatest kaerahelvestest ning kärjemeest. Kõik eelpoolnimetatud toorained oli roogade valmistamise juures kohustuslikud. Lisaks tuli iga roa juurde valida sobilik vein ette antud valikust. Roogade valmistamiseks oli aega 4,5 tundi. Roogasid valmistati kuus portsjonit. Toidud serveeriti taldrikutel, millest üks pandi välja messikülastajatele vaatamiseks ning viis tükki läks kohtunike kogule maitsmiseks ja hindamiseks.

Kohtunike kogu hindas lõppvoorus Põhjamaade standardi kohaselt iga toidu puhul eraldi toidu maitset, roa välimust ning töövõtteid ja professionaalsust. Töid hindas kohtunike kogu koosseisus: Gissur Gudmundsson Islandilt, , Jarmo Huuhtanen Soomest, Janis Ðiliniks Lätist, Dimitri Demjanov, Oleg Sõtsov, Inga Paenurm ja sommeljee Kristjan Markii.

Võistluste võitja on nüüd tiitili „Aasta kokk 2008“ omanik. Samuti autasustati võitjat Electrolux Eesti poolt reisiga Lyonis toimuvale rahvusvahelisele kokkade võistlusele Bocuse d`Or, mis toimub 27.-28.01.2009.

Kokkade autasud Cordon Bleu´d jagatud

31.oktoobri hilisõhtul selgusid Peakokkade galal Tallink Spa & Conference Hotelli restoranis Nero kokkade kõrgeimate autasude, Cordon Bleu, uued saajad. Nendeks osutusid Rudolf Visnapuu restoranist Dominic ja Indrek Kivisalu Vabariigi Presidendi kantseleist.

Cordon Bleu ehk sinine lindi vääriliseks tunnistati nad suure panuse eest järelkasvu õpetamisel ja Eesti Peakokkade Ühenduse võistluste korraldamisel. Linditseremooniat viisid läbi kohalviibivad Cordon Bleu ja Cordon Rouge omanikud, eesotsas EPÜ presidendi Andrus Laanistega.

Ameti auraha Cordon Bleu (CB) antakse juhatusele tehtud ettepanekute alusel Eesti Peakokkade Ühenduse aktiivsele liikmele, kes on kokana töötanud vähemalt 8 aastat, millest vähemalt 5 aastat on ta olnud EPÜ liige. Kandidaat peab olema aktiivselt osalenud EPÜ ettevõtmistes (koosolekut, koolitused ja kogu toidukultuuri heaks tehtav töö nii kodus kui ka võõrsil).

Senised Cordon Bleu omanikud Eestis on:
1. Andrus Laaniste
2. Dimitri Demjanov
3. Priit Toomits
4. Oleg Alasi
5. Eero-Olavi Kippa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga