Hõbelusikas põhikategooriate nominendid 2008 selgunud

Eesti toidukohtade tunnustamiseks loodud Hõbelusika konkursil on juba viiendat aastat valitud parimaid söögikohti. Hõbelusika gala leiab sel aastal aset värskelt valmivas Eesti suurimas ja kaasaegsemais büroohoones, Tammsaare Ärikeskuses, mis muutub üheks õhtuks eksklusiivseks gourmet klubiks.

Hõbelusika valikuprotsessi käigus täidetud poolesaja küsimusega ankeedid olid väga põhjalikud ning söögikohtade eripära arvestavad. Enam kui kuue kuu jooksul hindasid ettevalmistuse saanud kohtunikud söögikohti Tallinnas, Tartus Pärnus, Rakveres ja Saaremaal. Kohtunikeks on valitud inimesed, kes oma elu või töö tõttu eri maade toidukultuuriga hästi kursis on.

Hõbelusika 2008. aasta nominendid on:

Kategooria „Parim gurmeerestoran“ nominendid on:
Restoran Tschaikovsky
Restoran Ammende Villa
Restoran Stenhus

Kategooria „Parim restoran“ nominendid on:
Restoran Chedi
Restoran Ribe
Restoran Ö

Kategooria „Parim kohvik“ nominendid on:
NOP
C’est la vie kohvik
Le Bonaparte kohvik

Kategooria „Parim uus restoran“ nominendid on:
RestoranVolga
Restoran Muuseum
Restoran Chedi
Restoran Korsaar

Nominentide hindamise tulemused loeb kokku AS PricewaterhouseCoopers, kes koostab tagasisideanalüüsi ning esitab viimase hindamisvooru lõpptulemused 2009. aasta veebruaris. Hindamistulemused hoitakse konfidentsiaalsena kuni auhindade kätteandmiseni Hõbelusika poolt korraldataval galaüritusel 6. märtsil, kus kuulutatakse lisaks välja ka parim pererestoran, parima toidu ja veinisobivusega restoran, parim kokk, parim glamuurikoht ja parim Tallinna vanalinna söögikoht.

Parima toidu ja veini sobivusega ning parima kokteili kategooriates annab Hõbekõrre nimelise auhinna kätte Baltikumi suurim kvaliteetjookide müügi- ja turustusettevõte AS Prike. Lisaks antakse välja üks üllatusauhind. Iga kategooria võitja saab vastava sertifikaadi ja auhinnatrofee Hõbelusikas. Auhind on ühtlasi igale kliendile märgiks heast teenindusest ja meeldivatest maitseelamustest, mida auhinna-laureaat pakub.

Mittetulundusühing Gastronomy Awards Society of Estonia loodi 2004. aasta juulis eesmärgiga väärtustada ja arendada toidukultuuri Eestis. Ühing annab oma eesmärgi täitmiseks välja iga-aastast auhinda Hõbelusikas. Auhinna eesmärgiks on esile tõsta toidu– ja teenuste kvaliteeti Eesti toitlustussektoris.

Allikas: www.silverspoon.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga