Tootekonkurss võtab uuesti kasutusele nime „Eesti Parim Toiduaine“

Alates 2. veebruarist, ootab Eesti Toiduainetööstuse Liit ettevõtetelt avaldusi osalemiseks konkursil „Eesti Parim Toiduaine“.

Konkursiga annab toiduaintetööstus panuse innovatsiooniaasta tähistamisele, varasemad 14 aastat ja 1300 osalenud toodet on kasutusse toonud palju uuenduslikke tehnoloogiaid.

Taaskord on liidu korraldatav populaarne tootekonkurss saanud nimeks „Eesti Parim Toiduaine“, mis tähendab, et sel aastal oodatakse konkursile jälle vaid Eestis kohapeal valmistatud uusi tooteid, mis tulnud siinsele turule 2008. aasta jooksul.

Konkursiga tutvustame tarbijatele ning kaubandusele uusi toiduaineid ja nende tootjaid ning innustame toiduainetööstust tootearendusele, seeläbi jõuavad turule kaubad, mis on kvaliteetsed ja konkurentsivõimelised nii meil kui mujal ning mis aitavad kaasa tasakaalustatud toitumisharjumuste kujunemisele. Toiduliit korraldab konkursi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete Instituudiga. Suure panuse annab hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad teadusasutuste, ministeeriumite, järelevalveasutuste, kaubanduse, toitlustusasutuste jt. valdkondade esindajad, kes on enne hindamistööle asumist läbinud vastava koolituse.

Komisjon asub tooteid degusteerima 24.-26. märtsil, üldvõitja valitakse 7. aprillil ning Eesti Parim Toiduaine 2009 tehakse teatavaks Toiduainetööstuse Aastakonverentsil 29. aprillil.

Tänavu toimub konkurss juba 15. korda. Möödunud aastate jooksul on võistlustules käinud ühtekokku ligi 1300 toodet, mille loomiseks on 140 ettevõtet mahuka arendustööga tegelenud, ka tänavu ootame rohket osavõttu.

Konkursil osalemiseks tuleb täita vastav ankeet, mis on alates 2.veebruarist koos osalemistingimustega kättesaadav Toiduliidu kodulehel: www.toiduliit.ee, ning saata see Toiduliitu: kadri@toiduliit.ee.

Allikas:
Sirje Potisepp
Eesti Toiduainetööstuse Liit
648 4621
info@toiduliit.ee
www.toiduliit.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga