Hõbelusika võitjad selguvad juba täna

Täna, reedel 6. märtsil selguvad 2008. aasta gastronoomiakonkursi Hõbelusikas võitjad. Hõbelusika gala leiab sel aastal aset värskelt valmivas Eesti suurimas ja kaasaegsemais büroohoones, Tammsaare Ärikeskuses, mis muutub üheks õhtuks eksklusiivseks gourmet klubiks. Eesti toidukohtade tunnustamiseks loodud Hõbelusika konkursil on juba viiendat aastat valitud parimaid söögikohti.

Täna õhtul toimuval galaüritusel kuulutatakse välja parim gurmeerestoran, parim restoran, parim kohvik, parim uus restoran, parim pererestoran, parima toidu ja veinisobivusega restoran, parim kokk, parim õlleserveerija ja parim kokteil ehk Hõbekõrs.

Hõbelusika peakorraldaja, Margit Kirsipuu sõnul, on konkursi idee anda kliendipoolset hinnangut kõigi meie poolt armastatud baaridele ja restoranidele Tallinnas. “Ma olen kindel, et just klientide arvamus peegeldab tõelist olemust rohkem kui miski muu ning mul on äärmiselt hea meel, et konkursist võttis osa nii suur hulk toredaid kohti,” lisas Kirsipuu.

Hõbelusika 2008. aasta nominendid on:

Parim gurmeerestoran

Nominendid: Stenhus, Tschaikovsky, Ammende Villa

Parim restoran

Nominendid: Chedi, Ö ja Ribe

Parim kohvik

Nominendid: C’est la vie kohvik, Le Bonaparte kohvik ja NOP

Parim uus restoran

Nominendid: Chedi, Volga, Muuseum: ja Korsaar

Parim pererestoran

Nominendid: Lucca, Mercado, La Perla, Si-Si

Parima toidu ja veinisobivusega restoran

Nominendid: In Vino Veritas, Tigu ja La Bottega

Parim kokk

Nominendid: Stenhus, Tschaikovsky, Roman Zastzerinski ja Ö

Parim Õlleserveeria

Nominendid: BeerHouse, Püssirohukelder ja Dolce Vita

Parim kokteil ehk Hõbekõrs

Nominendid: Vertigo Terass, Lounge kaheksa ja Stereo

Hõbelusika valikuprotsessi käigus täidetud poolesaja küsimusega ankeedid olid väga põhjalikud ning söögikohtade eripära arvestavad. Enam kui kuue kuu jooksul hindasid ettevalmistuse saanud kohtunikud söögikohti Tallinnas, Tartus Pärnus, Rakveres ja Saaremaal. Kohtunikeks on valitud inimesed, kes oma elu või töö tõttu eri maade toidukultuuriga hästi kursis on.

Parima toidu ja veini sobivusega ning parima kokteili kategooriates annab Hõbekõrre nimelise auhinna kätte Baltikumi suurim kvaliteetjookide müügi- ja turustusettevõte AS Prike. Lisaks antakse välja üks üllatusauhind. Iga kategooria võitja saab vastava sertifikaadi ja auhinnatrofee Hõbelusikas. Auhind on ühtlasi igale kliendile märgiks heast teenindusest ja meeldivatest maitseelamustest, mida auhinna-laureaat pakub.

Mittetulundusühing Gastronomy Awards Society of Estonia loodi 2004. aasta juulis eesmärgiga väärtustada ja arendada toidukultuuri Eestis. Ühing annab oma eesmärgi täitmiseks välja iga-aastast auhinda Hõbelusikas. Auhinna eesmärgiks on esile tõsta toidu– ja teenuste kvaliteeti Eesti toitlustussektoris.

Hõbelusika konkursi sponsorite hulka kuuluvad kommunikatsioonibüroo Jugaste, Liiva ja Seimann, Fazer Amica, PricewaterhouseCoopers, Saku Õlletehase AS, Prike, Tammsaare Ärikeskus, Paulig ja Dunker.

Allikas: www.silverspoon.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga