Eesti parimad söögikohad said Hõbelusikad

Reede õhtul toimunud galaüritusel kuulutati välja parim gurmeerestoran, parim restoran, parim kohvik, parim uus restoran, parim pererestoran, parima toidu ja veinisobivusega restoran, parim kokk, parim õlleserveerija ja parim kokteil ehk Hõbekõrs.

Hõbelusika peakorraldaja, Margit Kirsipuu sõnul, on konkursi idee anda kliendipoolset hinnangut kõigi meie poolt armastatud baaridele ja restoranidele Tallinnas. “Ma olen kindel, et just klientide arvamus peegeldab tõelist olemust rohkem kui miski muu ning mul on äärmiselt hea meel, et konkursist võttis osa nii suur hulk toredaid kohti,” lisas Kirsipuu.

Hõbelusika 2008. aasta võitjad on:

Parim gurmeerestoran: Ammende Villa
Nominendid: Stenhus ja Tschaikovsky

Parim restoran: Ö
Nominendid: Chedi ja Ribe

Parim kohvik: Le Bonaparte kohvik
Nominendid: C’est la vie kohvik ja NOP

Parim uus restoran: Chedi
Nominendid Volga, Muuseum ja Korsaar

Parim pererestoran: Lucca
Nominendid: Mercado, La Perla, Si-Si

Parima toidu ja veinisobivusega restoran: La Bottega
Nominendid: In Vino Veritas ja Tigu

Parim kokk: Roman Zastzerinski (Ö)
Nominendid: Tõnis Siigur (Stenhus), Chong Chee Loong (Chedi).

Parim Õlleserveerija: Püssirohukelder
Nominendid: BeerHouse ja Dolce Vita

Parim kokteil ehk Hõbekõrs: Vertigo Terrass
Nominendid: Lounge kaheksa ja Stereo

Hõbelusika valikuprotsessi käigus täidetud poolesaja küsimusega ankeedid olid väga põhjalikud ning söögikohtade eripära arvestavad. Enam kui kuue kuu jooksul hindasid ettevalmistuse saanud kohtunikud söögikohti Tallinnas, Tartus Pärnus, Rakveres ja Saaremaal. Kohtunikeks on valitud inimesed, kes oma elu või töö tõttu eri maade toidukultuuriga hästi kursis on.

Parima toidu ja veini sobivusega ning parima kokteili kategooriates andis Hõbekõrre nimelise auhinna kätte Baltikumi suurim kvaliteetjookide müügi- ja turustusettevõte AS Prike. Parima õlleserveerija auhinna andis üle Saku Õlletehas. Iga kategooria võitja saab vastava sertifikaadi ja auhinnatrofee Hõbelusikas. Auhind on ühtlasi igale kliendile märgiks heast teenindusest ja meeldivatest maitseelamustest, mida auhinna-laureaat pakub.

Mittetulundusühing Gastronomy Awards Society of Estonia loodi 2004. aasta juulis eesmärgiga väärtustada ja arendada toidukultuuri Eestis. Ühing annab oma eesmärgi täitmiseks välja iga-aastast auhinda Hõbelusikas. Auhinna eesmärgiks on esile tõsta toidu– ja teenuste kvaliteeti Eesti toitlustussektoris.

Allikas: www.silverspoon.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga