Eesti Parim Toiduaine Piirkonna Väikeettevõttelt – on Breti Ferta õlis vahemere ürtidega

Tartus lõppenud „Eesti Parim Toiduaine Piirkonna Väikeettevõttelt 2009“ konkursi võitis Breti Ferta õlis vahemere ürtidega Luke Farmi meiereilt, kes esindas Lõuna-Eesti tootjaid, väga napilt jäi teiseks Karja rukkileib, Karja pagariärist Saaremalt, kes esindas Lääne-Eesti tootjaid, kolmandat ja neljandat kohta jäid jagama Võhu Veini peovein (Virumaa) ja AS Largo smuutide tooteseeria.

Piirkonna võidutoode pääseb osalema ka üleriigilisele „Eesti Parim Toiduaine 2009“ konkursile.

„Kõik 12 piirkondlikule konkursile esitatud uudis-toodet olid kõrgel tasemel ja hea meel on selle üle, et võitjad on niivõrd erinevatest tootegruppidest – piimatoode, pagaritoode, alkohoolne ja mitte-alkohoolne jook,“ kommenteeris Toiduliidu juhatja Sirje Potisepp konkursi tulemusi ja soovis väiketootjatele edu edasises konkurentsis Eesti Parima tiitlile.

„Eesti Parim Toiduaine 2009“ hindamiskomisjon asub tooteid degusteerima 24.-25. märtsil, üldvõitja valitakse 7. aprillil ning „Eesti Parim Toiduaine 2009“ tehakse teatavaks Toiduainetööstuse Aastakonverentsil 29. aprillil.

Tänavu toimub konkurss juba 15. korda. Möödunud aastate jooksul on võistlustules käinud ühtekokku ligi 1300 toodet.

„Eesti Parima Toiduaine“ konkursi eesmärk on tutvustada tarbijatele ning kaubandusele uusi Eestis toodetud ja turustatud toiduaineid ja nende tootjaid ning innustada toiduainetööstust tootearendusele. Seeläbi jõuavad turule kaubad, mis on kvaliteetsed ja konkurentsivõimelised nii meil kui mujal ning mis aitavad kaasa tasakaalustatud toitumisharjumuste kujunemisele. Toiduliit korraldab konkursi koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Toiduainete Instituudiga. Suure panuse annab hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad teadusasutuste, ministeeriumite, järelevalveasutuste, kaubanduse, toitlustusasutuste jt. valdkondade esindajad, kes on enne hindamistööle asumist läbinud vastava koolituse.

Allikas: Eesti Toiduainetööstuse Liit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga