Rakvere selle suve grilltooted on inspireeritud Eestimaa metsadest ja aedadest

Rakvere Lihakombinaadi suvehooaja grilltoodete loomisel on lähtutud kodumaistest maitsetest – mustikas, metsaseened (männi-, kuuse- ja kaseriisikad), kirsid, jõhvikas, till jmt. Rakvere grilltoodete valikus on 7 uudistoodet: 4 uut grillvorsti, 2 uut grill-liha ja 1 grillribi ning lisaks uus suitsune suvesnäkk – BBQ õllesigar.

Rakvere Lihakombinaadi turundusdirektori sõnul käidi parimate maitseelamuste leidmiseks läbi Eestimaa metsad ja aiad Virust Võruni ning Peipsist Pärnuni ning tulemuseks on suviselt kodune grillilooming. „Kuna eelmise aasta uudistootest Mustika ðaðlõkist sai kiiresti kõigi vaieldamatu lemmik, siis sellel aastal kombineerisime magus-vürtsika mustikapüree grillribiga, mille tulemusel valmis Mustika grill-ribi,“ selgitas Liina Jaanson.

Rakvere Lihakombinaadi suvehooaja uudistoodeteks on grillvorstidest – Eesti Rahwa grillvorst, Metsaseene grillvorst, Minigrillvorst Kreeka pähklitega ja Jogurti grillvorstike lambasooles. Grill-lihadest – Corrida grillbiifsteek ja Kirsisuitsune grill-liha ning Mustika grill-ribi.

Liina Jaansoni sõnul on parima maitseelamuse eelduseks lihatoodete puhul nende värskus ja kvaliteet, mida Rakvere Lihakombinaat tagab läbi kodumaise sealiha kasutuse, mida märgistatakse pakenditel ka spetsiaalse „Eesti Siga“ märgistusega.

Rakvere suvised maitsed/tooted on igal aastal võitnud palju auhindu ning pälvinud tarbijate heakskiite läbi aegade, kasvatades sellega ka Rakvere suvetoodete müüki ning turuosa. Eelmisel aastal kasvas Rakvere Lihakombinaadi peamiste suvetoodete (marinaadis lihad, shaslõkid ja ribid) turuosa uuringufirma AC Nielseni andmetel 34%-ni. Sama eesmärk on koos uute toodetega ka selleks aastaks.

TNS Emori lihaturu uuringu põhjal 79% tarbijatest ostis Rakvere tooteid, neist 41% eelistab igal ostukorral Rakveret (Emor, Lihaturu uuring, veebruar 2009). Rakvere Lihakombinaadil on 50 värske liha letti erinevates kauplusekettides üle Eesti.

Allikas: Rakvere Lihakombinaat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga