Sellel suvel Talleggi kanakebab

Eesti ainus linnulihatootja Tallegg toob grillihooajaks sortimenti tervislikud linnulihast kanakebabi, lõkke-, shashlõki- ja piknikuvorsti ning uue maheda jogurti-tilli marinaadi kanatükkidel. Linnuliha populaarsus ja tarbimine Eestis kasvab stabiilselt – Tallegg ootab suveks uusi müügirekordeid.

“Linnuliha hinnad on praegu Eestis võrreldes muu toiduga väga soodsad,” sõnas ASi Tallegg äridirektor Margus Venelaine. “Võrreldes maksimumiga 2008. aasta suvel on toidu hinnad märtsiks 2009 langenud keskmiselt 2,5%. Samas on Talleggi kanaliha väljamüügihinnad langenud aastatagusega võrreldes 14%. Talleggi kanaliha müük kasvab aasta aastalt ning prognoosime, et sel aastal sööb keskmine eestlane juba üle 20 kilo kanaliha aastas. Näiteks 2007. aastal oli see näitaja 17,7 kg. Kanaliha hinnatakse Eestis üha rohkem, seda tõestab ka, et juba kolmandat aastat järjest võidab Tallegg Eesti Toiduliidu konkursil lihatoodete kategooria, seekord siis sai parimaks tunnistatud Talleggi Jogurti kanashashlõkk.”

Margus Venelaine sõnul on peamiseks kanaliha tarbimise kasvu põhjuseks linnuliha soodne hind. “Linnuliha ning ka muna hind on nende tarbimisväärtust arvestades väga soodne. Praeguses majandussurutise tingimustes on toote hind inimestele aga väga oluline,” lausus Margus Venelaine. “Talleggi kui ainukese kodumaise tootja turuosa jätkab jõudsalt kasvu, sest usaldusväärse, tuntud ja järeleproovitud toodete osatähtsus praegu kasvab. Enam ei olda nii altid kõike uut ja tundmatut proovima.”

ASi Tallegg tootejuhi Krista Kalbini sõnul rõhutab Tallegg oma toodetega tervislikkust ning teadlikku toitumist. “Linnuliha ning ka munade söömine on tervisele väga kasulik ning uusi tooteid valmistades oleme silmas pidanud alati ka tervislikkuse printsiipi. Oma tooteretsepte koostades oleme võimaluse korral välja jätnud kunstlikke säilitusaineid, toiduvärve kui ka muid lisaaineid,” rääkis Krista Kalbin.

“Talleggi selle aasta uute suvetoodete loomisel on mõeldud eeskätt laiale valikule ning tervisliku suuna jätkumisele,” ütles Krista Kalbin. “Maitseüllatusi pakub lepasuitsuga suitsutatud Lõkkevorst röstsibulaga, kergus ja värskus on liikunud jogurti-tilli marinaadi näol kanafileele, pooltiibadele ja poolkoibadele. Nii pannil kui grillil kiiresti valmivatest roogadest pakume kanalihast Kebabi – mis on huvitavaks vahelduseks lamba- ja veiselihakebabile. Kebabi on väga lihtne ja mugav küpsetada – Tallegg lisab kebabikarpi ka bambusvardad, millega on mugav grillida. 5 minutiga valmivad ka naturaalses lambasooles 73% kanalihasisaldusega Créme shashlõkivorst ning barbeque-maitseline soodsa hinnaga Pikniku grillvorst.”

“Uue toote tõime ka Talleggi valmistoitude sarja – 10 minutit! – Vahemere kanawoki.
Lisaks täienes kanasigari valik juustumaitselise sigariga. Süsivesikutevaba ning valgurikas kanasigar sobib ideaalselt nii õhtuseks näljakustutamiseks kui ka spordisõpradele. Soovitan proovida ka minimaalse rasvasisaldusega kanafileesnäkki Chick Snack – vastu suve pole paremaid tooteid suurepärase vormi saavutamiseks,” rääkis Krista Kalbin.

Uued tooted

Jogurti-tilli marinaadis filee, pooltiivad, poolkoivad
Hõrk ja mahe jogurti-tilli marinaad fileel, pooltiibadel ning poolkoibadel annab edasi kanaliha kerguse ja tervislikkuse. Õrn tilliaroom meenutab suve ja koduaia piknikke.
Jogurti-tilli marinaadis broileritükke saab valmistada nii grillil, pannil kui ahjus – lisa enda äranägemise järgi lisandeid ning maitsev õhtusöök kogu perele ongi olemas.

Kanakebab 400 g
Kanalihast valmistatud kebab on vaheldus klassikalistele lamba/veiselihast kebabidele. Klassikalise kebabi maitsestusega kanaliha pakub meeldivat maitseüllatust ning äratundmisrõõmu. Grilli või küpseta pannil. Talleggi poolt on mugavamaks grillimiseks pakendisse lisatud ka 5 bambusvarrast.

Lõkkevorst röstsibulaga 300 g
Lõkkevorst on mõnus näksida nii külmalt kui kuumalt ning kiiresti valmiv. Lepasuitsuga suitsutatud naturaalses lambasooles uus grillvorst Talleggilt pakub lisaks kõigele veel väikese üllatuse – maitses on selgelt tunda mõnusat röstitud sibulat.

Crème shashlõkivorst 450 g
Naturaalses lambasooles grillvorstikeste peamiseks eeliseks on väga kiire valmimine – vaid 5 minutit. Crème shashlõkivorst on meeldiv maitseüllatus igale grillijale – mahe kevadine maitse meeldib kõigile! Naturaalsed shashlõkivorstid kanalihast on ka suurepäraste toiteväärtuslike näitajatega – vaid 7,6 g rasva 100g toote kohta!

Pikniku grillvorst 400 g
Barbeque-maitseline grillvorst on esmaabi näljasele seltskonnale, kes grillima asub! Maitsevad hästi nii pakist võetuna kui ka krõbedaks grillituna.

Kanasigar juustuga 180 g
Talleggi kanasigar on võitnud tarbijate poolehoiu kui hea maitsega tervislik snäkk. Suurepäraste toiteväärtuslike näitajatega – 0 g süsivesikuid ning rohkelt valku (27 g 100 g toote kohta) – on mõnusa juustumaitsega kanasigar parim näksimine teadlikule toitujale ning spordisõbrale.

10 min! – Vahemere kanawok 300 g
Tallegg pole unustanud ka perenaisi, kelle ajavarud on piiratud. Uue maitsena pakume 10 min! sarjas ürtidest tulvil Vahemerehõngulist kanavokki. Koostöös Anni Arroga on valminud ka 3 retsepti perenaise igapäevase toiduvalmistamise lihtsustamiseks – uuri pakendi tagumist külge ja katseta retseptid kodus järgi! Vahemere kanawok on valgurikas ja väherasvane mugav ja tervislik kõhutäis.

Allikas: AS Tallegg

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga