Saku tõi turule Eesti esimese lite-tüüpi õlle

Augustikuust jõuab õllesõpradeni Eesti esimene kergemat tüüpi õlu Saku Lite. Uue toote turuletoomine markeerib kristallfiltreerimise tehnoloogia kasutuselevõtu teist etappi, mil järgmised Saku nime kandvad tooted saavad vaadiõlle värskuse.

Saku Õlletehase müügidirektori Margus Kasteini sõnul on Saku Lite kombinatsioon õigest õllemaitsest ning tervislikust valikust. “Õllest on saanud sarnaselt veiniga üks oluline osa õhtusest toidulauast. See võib osaliselt põhjendada ka asjaolu, et kogu Euroopas on hakanud kergemat tüüpi õlled näitama stabiilset kasvutrendi,” selgitas Kastein uue tooteni jõudmist ja lisas, et tegemist on Eesti turul innovaatilise tootega, mida ükski teine kodumaine õlletootja ei valmista.

Saku Lite on kristallfiltreeritud õlu, milles on keskmiselt 30% vähem kaloreid kui teistes Saku nimelistes õlledes. Õlle madalam kalorsus on saavutatud erilist meskimisreþiimi kasutades kõrge käärimisastme saamiseks. Sellest lähtuvalt on Saku Lite võimalikult väikese suhkru jääkekstrakti sisaldusega õlu.

Toote retsept on välja töötatud Saku Õlletehases ning selle tegemisel on järgitud nii Eesti kui Euroopa suundumusi madalama kalorsusega õllede poole. Saku Lite´le analoogsed tooted on näiteks Carlsberg Lite ja KOFF Lite.

Saku Lite on pakendatud 0,5 l klaaspudelisse.
Toote alkoholi sisaldus on 4,2 mahuprotsenti.

Saku Õlletehas investeeris tänavu aastal 70 miljonit krooni uutesse õllepruulimise seadmetesse ja tehnoloogiasse, mis arendab nii õllede kvaliteedi- ja maitseomadusi kui ka pakendit.

Saku Õlletehas on Eesti vanima õlletehasena olnud aastakümneid Eesti õlleturu arendaja ja uute standardite looja. Saades osaks maailma ühe juhtiva õlletööstuse kontsernist Carlsberg Group, astus Saku Õlletehas rahvusvahelise õlletööstuse kõrgliigasse. Ainsa õlletootjana Eestis on Saku saanud osaks globaalsest õlleturust, pakkudes kindlat ja stabiilset kvaliteeti ning õlleekspertluse kõrgeimat taset. Saku õlled pruulitakse Eesti esimese koolitatud õllemeistri, Enn Kärblase käe all.

Allikas: Saku Õlletehase AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga