Suitsukeeld on tervisele veel kasulikum kui arvati

Avalikes kohtades suitsetamise keeld parandab inimeste südame ja veresoonkonna tervist veel enam kui oodati, näitavad hiljuti avaldatud uurimused.

Suitsukeeld vähendas Euroopas ja Põhja-Ameerikas südamerabanduste arvu kuni kolmandiku võrra, järeldasid kahes prestiiþikas ajakirjas uurimusega esinenud teadlased. Üksnes Suurbritannias sureb südamerabandusse igal aastal üle 140 000 inimese.

Suitsukeelu kohta käivate teadustööde andmed ületavad isegi Briti tervishoiuspetsialistide teate, et 2007. aasta juulis riigi avalikes kohtades jõustunud suitsukeeld vähendas aastaga südamerabanduste hulka kümne protsendi võrra.

Viimased ajakirjades Circulation ja Journal of the American College of Cardiology ilmunud uurimused kinnitavad, et südameatakkide hulk on vähenenud umbes 26 protsenti aastas.

Passiivne suitsetamine suurendab arstiteadlaste arvates südamerabanduse ohtu, sest muudab vere koostist, vähendab nn hea kolesterooli taset ja suurendab südamerütmihäirete tõenäosust.

Ajakirjas Circulation ilmunud uurimuse teinud teadlasterühma juhtinud James Lightwood rõõmustas selle üle, et 13 eri analüüsi koondav teadustöö tõestab passiivse suitsetamise kahjulikkust.

«Kuigi me ei suuda kindlasti südamerabanduste arvu nullini viia, annavad need andmed meile kindluse, et lühikeses ja keskpikas perspektiivis hoiavad suitsetamiskeelud palju südamehädasid ära,» ütles Lightwood.

Allikas: Tarbijakaitse.ee; PM/BBC

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga