Rannamõisa: aitame tarbijal tervislikumaid valikuid teha

Linnuliha turustaja Rannamõisa märgistab alates tänasest oma toodangu „säilitusainete ja gaasi vaba“ kleebistega, et aidata tarbijal tervislikumaid tooteid teistest eristada.

Rannamõisa kaubamärgi tootejuhi David Pärnametsa sõnul on tarbijad hakanud üha enam tervisliku toitumise põhitõdesid jälgima ning seetõttu peab Rannamõisa vajalikuks värske ja kerge linnuliha selgelt esile tõstmist kleebiste abil. “Rannamõisa tooted on valmistatud 100% jahutatud linnulihast ning maitsestamata linnulihatoodete pakendamisel ei ole kasutatud gaasi ega säilitusaineid, mistõttu sobivad meie linnulihatooted ka ideaalselt tervislikkust hindavale tarbijale,” märkis David Pärnamets.

Pakendades värske linnuliha gaasikeskkonda võib David Pärnametsa sõnul muutuda broileriliha värvus ning pakendi avamisel eristub ebameeldivat lõhna. “Osa gaasist võib imenduda ka linnuliha pealmisesse kihti, mis võib tekitada lihale õrna kõrvalmaitse,” loetles gaasikeskkonna puudusi David Pärnamets ning lisas täpsustuseks, et Rannamõisa põhirõhk on võimalikult naturaalsete toodete turustamisel, kuna lisaained ohustavad meie tervist.

David Pärnametsa sõnul võib sarnast pakendit, nagu kasutab Rannamõisa oma broileriliha turustamisel, osta näiteks Pariisis Lafayette ja Saksamaal Kaufmann`i kaubamajadest, lisaks on pakend laialdaselt kasutatav kogu Baltikumis.

Ilma säilitusaineteta jahutatud linnulihal on David Pärnametsa sõnul suhteliselt lühike realiseerimisaeg, mistõttu tuleb teha tihedamat logistikat, kuid see on toote tervislikusse aspektist ainuõige valik. “Hetkel olemasolev 6-7 päevane realiseerimisaeg on saavutatud tänu kaasaegsele tehnoloogiale, kus linnuliha jahutatakse õhuga maha ja kogu protsessi vältel püsib toote temperatuur mitte kõrgemal kui +2°C,” lausus David Pärnamets.

Rannamõisa (www.linnuliha.ee) on Maagi Gruppi kuuluv Eesti kapitalil põhinev suuruselt teine broileri-ja kalkuniliha turustav ettevõte. Rannamõisa kaubamärgi toodete sortimenti kuuluvad maitsestamata ja maitsestatud jahutatud tooted broilerist, suitsutatud tooted, poolfabrikaadid, tooted broilerist grillimiseks ning kalkunilihast tooted.

Allikas: Maag AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga