Aasta lihatoode – Rakvere täidisega lihapallid!

Rakvere Lihakombinaat tõi 2009. aasta sügisel turule uue innovaatilise tootesarja – nelja erineva toorjuustutäidisega lihapallid. Täidisega lihapallide arendustöö kestis kaks aastat ja täna puudub tootele analoog nii Baltikumis, kui kogu Skandinaavias. Tänaseks valmistab ettevõte lihapalle juba keskmiselt 20 000 kg kuus.

Rakvere Lihakombinaat tegi traditsioonilisele lihapallile unikaalse ja innovaatilise edasiarenduse lisades tootesse erinevate maitsetega toorjuustu. Uudsed lihapallid on juba võitnud tarbijate südamed ja lisaks saanud nüüd tunnustuse toiduainetetööstuse spetsialistidelt Aasta lihatoote tiitli näol. Konkurssi konkurentsi tihedamais kategoorias – lihatooted, kuhu oli esitatud 27 erinevat toodet, saavutas eduka teise koha Rakvere eelmise aasta suvehitt- Mustika Grill-ribi.

“Hoolimata jahedast majanduskliimast ja tarbimise langusest on Rakvere toorjuustutäidisega lihapalle saatnud uskumatult suur müügiedu,” lausus Liina Jaanson Rakvere Lihakombinaadi turundusdirektor. “Samasugust müügiedu ootame ka Lätist ja Leedust, kuhu eksporti alustame juba lähiajal,” lisas Liina Jaanson.

Liina Jaansoni sõnul kogume väikeriigina tihti tootearenduslikke mõtteid mujalt maailmast, kas siis messidelt või koostööpartnerite vahendusel, kuid seekord andis idee alge hoopis kondiitritööstuse täidisega kommide liin. Nii saigi proovitud sama lahendust ka lihasektoris. “Hea on ka märkida, et toorjuustutäidistega lihapallide puhul toimis innovatsioon väiksemast riigist suurematesse: Rakvere eeskujul on ka emaettevõte Soomes toonud antud toote edukalt turule ning HKScan-i gruppi kuuluv Rootsi esindaja kaalub toote lansseerimist lihapallide kodumaal Rootsis,” lisas Liina Jaanson.

Rakvere Lihakombinaadi täidisega lihapallide maitsevalikus on neli erinevat toodet: Lihapallid toorjuustuseguga; Lihapallid taco- toorjuustuseguga; Lihapallid ürdi-toorjuustuseguga ja Lihapallid grillitud paprika ja feta juustuga. Tooted on ideaalsed nautimiseks nii külmalt suupistena, kui ka sooja pearoana.

Rakvere Lihakombinaat tootis 2009. aastal Rakvere kaubamärgi all 1 731 000 kg hakktooteid (s.t pihvid, lihapallid, kotletid, frikadellid, pikkpoisid jne), mis moodustab ca 39% kogu Eesti hakktoodete turust. TNS Emori lihaturu uuringu põhjal ostis 82% tarbijatest Rakvere tooteid, neist 44% eelistab igal ostukorral ainult Rakveret (Emor, Lihaturu uuring, veebruar 2010). Rakvere Lihakombinaat on 32 %-ga turuliider Eesti lihatoodete turul.

AS Rakvere Lihakombinaat on suurim kodumaine lihatööstus, mille toodang põhineb peamiselt Eestis kasvatatud lihal. Läbi Ekseko seakasvatussüsteemist, kuhu kuulub Eestis 22 seafarmi, tuleb Rakvere Lihakombinaati aastas 250 000 siga, mis moodustab 2/3 kogu Eestis kasvatatavatest sigade arvust. Kokku realiseeritakse Rakvere Lihakombinaadis 70% Eestimaa sigadest ning ligikaudu 50% veistest.

Ettevõte, kus töötab enam kui 900 inimest, on üks Virumaa suurimaid tööandjaid. Lisaks emaettevõttele AS Rakvere Lihakombinaat kuuluvad Baltimaade suurimasse lihatööstuskontserni veel lihakasvatusettevõte AS Ekseko, Rigas Miesnieks Lätis ja Klaipedos Maisto Mesos Produktai Leedus.

Allikas: Rakvere Lihakombinaat AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga