Rannamõisa: pardiliha on eestimaalaste uus trend

Linnuliha turustaja Rannamõisa alustas märtsis esimesena Eestis värske pardiliha müüki. Poole aastaga on pardiliha müük iga kuu kasvanud, keskmiselt müüakse kuus 4 tonni pardiliha, prognooside kohaselt kasvab pardiliha müük lähiajal 10 tonnini kuus. Pardiliha saabub müügile neljapäeviti, eelistatuimaks tooteks on pardifilee.

Rannamõisa kaubamärgi tootejuhi David Pärnametsa sõnul on tarbijate toitumisteadlikkus ja tervislikkuse hindamine linnuliha tarbimist aasta-aastalt üha kasvatanud, mistõttu otsustas Rannamõisa tuua turule värske pardiliha, et pakkuda vaheldust traditsioonilisele kana- ja kalkunilihale. “See otsus on end täna igati õigustanud, sest pardiliha müügitulemused on võrreldes toote esimeste müügikuudega pidevalt kasvanud ning kasvavad grillihooaja lõppedes veelgi, sest inimesed hakkavad rohkem kodus süüa tegema,” ütles Rannamõisa tootejuht. Ta märkis, et kui täna müüakse Rannamõisa pardiliha keskmiselt 4 tonni kuus, siis lähiaja prognooside kohaselt kasvab müük 10 tonnini kuus.

David Pärnametsa sõnul on täna Stockmanni ja Prismade ning osade Maxima kaupluste sortimendis pardifilee, pardikoivad ja terve part, kuid tulevikus on plaanis kindlasti pardilihast toodete valikut laiendada. “Seni on Stockmannis, Prismades ja Maximates müügil olevatest pardilihatoodetest kõige populaarsem artikkel pardifilee,” ütles David Pärnamets. Ta märkis, et pardifilee järgi on kohati nõudlus koguni nii suur, et iga nädala neljapäeviti tarnitav värske pardifilee on juba nädalavahetusel otsakorral.

Rannamõisa kokk-blogija Ragne Värgi hinnangul arvatakse kogemuste puudumise tõttu ekslikult, et pardiliha valmistamine on keeruline ja aeganõudev. “Tegelikult ei ole pardi rinnafilee valmistamine raske, piisab vaid mõningate nippide omandamisest ning pardilihast saab kiiresti ja lihtsalt maitsva argi- või piduroa,” kinnitas Ragne Värk.

Ragne Värgi sõnul pärinevad pardiliha hõrgumad palad koibadest ja rinnakust. “Pardiliha on mõnevõrra tumedam kui teiste lindude liha, mistõttu on pardil kana- ja kalkunilihast rikkalikum ja tugevam maitse,” rõhutas Värk pardiliha eripära ning märkis, et lisaks suurepärasele maitsele on tegemist ka mitmeid kasulikke aineid sisaldava lihaga. “Pardiliha sisaldab arvestatavas koguses rauda, fosforit, tsinki, vaske, vitamiin B6, vitamiin B12 ja väiksemas koguses kaaliumi, magneesiumi, vitamiin E, vitamiin C ja foolhapet,” loetles Ragne pardilihas sisalduvaid väärtuslikke aineid.

Rannamõisa on Maag Grupile kuuluv kaubamärk, mille all turustatakse broileri-, kalkuni-, hane- ja pardiliha. Rannamõisa kaubamärgi toodete sortimenti kuuluvad maitsestamata ja maitsestatud jahutatud tooted, suitsutatud tooted, poolfabrikaadid ning grilltooted.

Allikas: Rannamõisa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga