TÜ saab piimhappebakterile ME-3 Euroopa patendi

Tartu ülikool teatas 14. septembril, et Euroopa patendiamet annab Euroopa patendi TÜ teadlaste avastatud piimahappebakterile Lactobacillus fermentum ME-3.

TÜ teadusprorektori Kristjan Halleri sõnul on bakter ülikooli seni kõige laiema levikuga leiutis ning seda toiduainetööstus, sõna otseses mõttes kõiki inimesi puudutavas valdkonnas.

Euroopa patent lubab kasutada bakterit toiduainetööstuses 24 Euroopa riigis, näiteks Saksamaal, Prantsusmaal, Inglismaal jm. Varasemast on ülikoolil bakterile olemas Eesti, Venemaa ja USA patent.

TÜ teadlaste Marika Mikelsaare, Mihkel Zilmeri, Epp Songisepa, Tiiu Kullisaare ja Heidi Annuki leiutis „Lactobacillus fermentum ME-3 kui antimikroobne ja antioksüdantne probiootikum” alustas oma võidukäiku 2003. aastal, kui koostöös aktsiaseltsiga Tere toodi Helluse kaubamärgi all turule tervislikku bakterit sisaldav jogurt, kohupiimakreem ja keefir. Praegu saab bakterit sisaldavaid piimatooteid osta kõigis Balti riikides.
Bakter on huvi pakkunud nii juuretise, toiduainete kui ka toidulisandite tootjatele Eestis, Soomes, Taanis, Luksemburgis, Prantsusmaal, Itaalias, Ameerika Ühendriikides, Kanadas, Austraalias, Uus-Meremaal, Lõuna-Koreas, Indias, Taivanis ja Hiinas. Bakteri tüvi on oma teadus- ja arendusprojektidesse kaasatud paljudes riikides, näiteks Itaalias, Brasiilias, Prantsusmaal, Hispaanias ja Ungaris, ning Euroopa-ülestes koostööprojektides. Töö bakteriga on leiutajatele võitnud mitu mainekat auhinda ning teaduspreemiaid.

Lactobacillus fermentum ME-3 võib täie õigusega nimetada Eesti esimeseks probiootiliseks piimhappebakteriks. See on maailma ainus probiootikum, millel on kahekordne ehk topelttoime: otsene hävitav mõju kahjulikele mikroobidele (antimikroobsus) ja süsteemne kasulik mõju inimorganismile (antioksüdantsus).

Allikas: TÜ, Loodusajakiri.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga