Farmi tõi turule magusa jogurtipõhja

Maag Piimatööstus tõi tarbijate soovil turule Farmi magusa jogurtipõhja, mida saab igaüks ise vastavalt oma maitse-eelistustele ja meeleolule erinevate lisanditega täiendada. Farmi jogurtipõhi on säilitusaineteta ning sisaldab tervislikke jogurtibaktereid ja probiootilisi piimhappebaktereid.

Maag Piimatööstuse turundusjuhi Ruta Kallaspooliku sõnul oli magusa jogurtipõhja välja töötamise ajendiks klientidelt saadud tagasiside turulolevate jogurtite kohta. “Osade tarbijate hinnangul on müügil olevates jogurtites liiga palju moosi, teiste arvates on aga moosi vähe ning leidub ka selliseid tarbijaid, kes soovivad süüa hoopis ilma lisanditeta jogurtit,” selgitas Kallaspoolik toote välja töötamise tagamaid. Ta lisas, et viies läbi jogurtipõhja maitse teste selgus, et maitsestamata jogurt on pisut liiga vedel ning happeline, mistõttu otsustati tuua turule kergelt magusa ning kreemja ja paksu konsistentsiga jogurtipõhi. “Jogurtipõhjale võib vastavalt meeleolule ja fantaasiale lisada maitseks näiteks moosi, mett, marju või kama,” ütles Ruta Kallaspoolik.

Farmi magus jogurtipõhi on säilitusaineteta ja sisaldab lisaks tervislikele jogurtibakteritele ka probiootilisi piimahappebaktereid: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium, Lactobacillus paracasei. Uus toode on saadaval 150 grammises topsis.

Allikas: Maag Piimatööstus AS

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga