Rannamõisa hakkas müüma küülikuliha

Rannamõisa alustas esimesena Eestis värske küülikuliha müüki. Küülikuliha sisaldab vähe kolesterooli ja rasva ning on üks väheseid lihaliike, mida võivad süüa ka diabeetikud.

Rannamõisa kaubamärgi tootejuhi David Pärnametsa sõnul tõi Rannamõisa Eesti turule küülikuliha, et rikastada tarbijate toidulauda ja pakkuda tervislikule linnulihale alternatiivi. “Kodus söögitegemine on pidevalt kasvav trend ning selleks, et tarbijal oleks vaheldust, otsustasime turule tuua küülikuliha,” märkis David Pärnamets. Ta lisas, et Rannamõisa rikkalikust linnuliha valikust leiab nii broileri-, kalkuni-, pardi- kui ka haneliha ning Rannamõisa on hetkel ainuke, kes teostab nii rikkalikule linnuliha valikule regulaarset tarnet. “Küülikuliha sobib hästi meie sortimenti täiendama, kuna tegemist on samuti tervisliku ja väherasvase lihaliigiga,” lausus Pärnamets. Rikkalikuma valiku Rannamõisa toodetest leiab Prismadest ja Maximatest.

Rannamõisa kokk-blogija Ragne Värgi sõnul võib terve küüliku valmistamine tunduda selle lihaliigiga esmakordselt tutvust tegevale inimesele keerulisena, sest küülik on pikk ja ei pruugi tervena pannile või ahjuplaadile mahtuda. “Tegelikult on küülikuliha valmistamine lihtne ning kui küülik ei mahu kodus olemasolevatesse küpsetusnõudesse, siis saab seda väga lihtsalt noaga tükeldada,” selgitas Värk. “Kilone tükeldatud küülik küpseb ahjus umbes tunni, terve küülikuga läheb aega pool tunnikest kauem ning kui on soov valmistada täidetud küülikut, siis peab arvestame veel lisa 30 minutiga,” ütles Rannamõisa kokk-blogija. Ragne Värgi sõnul maitseb küülik hästi ka hautatult, kuid enne hautamist on soovitatav liha mõlemalt poolt pannil pruunistada, see annab lihale mõnusa värvuse ja maitse.

Küülikuliha sobib ka dieettoiduks, kuna selles on 2,4 – 2,7 korda vähem kolesterooli kui näiteks kana- või vasikalihas. Küülikuliha on ühtlasi ka üks väheseid lihaliike, mida võivad tarbida diabeetikud. 100 g küülikuliha sisaldab 69,3% vett, 21,5% valku, 8% rasva ning 1,2% mineraalaineid. 100 g küülikuliha annab 162 kcal, seega on selles vähem kaloreid kui enamik teistes liha liikides, sealhulgas ka broileri- ning kalkunilihast.

Rannamõisa on Maag Grupile kuuluv kaubamärk, mille all turustatakse broileri-, kalkuni-, hane- ja pardiliha ning broilerimaksa. Rannamõisa kaubamärgi toodete sortimenti kuuluvad maitsestamata ja maitsestatud jahutatud tooted, suitsutatud tooted, poolfabrikaadid ning grilltooted.

Allikas: Maag

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga