Jõulukuul kulub Rakvere verivorstide valmistamiseks 60 000 liitrit toiduverd ja 60 000 kg odrakruupi

Rakvere Lihakombinaadist jõuab eestimaalaste toidulauale detsembrikuus ligi 300 tonni verivorste, mille valmistamiseks kulub 60 000 liitrit kodumaist toiduverd ja 60 000 kg Eesti põllumeeste poolt kasvatatud odrakruupi. Kokku söövad eestimaalased perioodil oktoober – detsember 520 tonni Rakvere verivorste, mis on 7,4% enam kui 2009. aastal. Rakvere Lihakombinaadi verivorstide eelisteks on kogu tooraine kodumaisus, kodused maitsed ning toodete naturaalsus ja säilitusainete vabadus.

Kõik Rakvere Lihakombinaadi veretooted on juba pikka aega olnud säilitusainetevabad, nende valmistamiseks kasutatakse kodumaist toiduverd ja maitsestatakse Eestimaiste ürtidega, sealhulgas kasutatakse majoraani ehk vorstirohtu.

“Rakvere Lihakombinaadil on oma seakasvatussüsteem ning värske toiduveri aastaringselt saada, seega suudame pakkuda verivorsti ka teistel perioodidel, mitte ainult jõulude ajal,” selgitas Liina Jaanson. “Kuid loomulikult on jõulud verivorstide söömise tippaeg ning valmistume selleks juba alates jaanipäevast, mil hakatakse koguma naturaalset toiduverd, et jõuaks jõuluajal kõikide perede toidulauad täita,” lisas Liina Jaanson.

Traditsiooniline Rakvere verivorst ja Eesti Rahwa verivorst on tarbijaeelistuse tipus olnud juba mitu aastat, kuid igal aastal lisanduvad uute maitsetega uudistooted leiavad samuti tee verivorstisõprade igapäeva- ja peolauale.

AS Rakvere Lihakombinaat on suurim kodumaine lihatööstus, mille toodang põhineb peamiselt Eestis kasvatatud lihal.

Allikas: Rakvere Lihakombinaat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga