Eesti Meistrivõistlused Vorstigrillimises toimuvad Eesti vorstipealinnas Tapal

Tapa Vallavalitsus ja Eesti Grilliliit sõlmisid lepingu Tapa Vorstifestivali korraldamiseks pühapäeval, 7. augustil, Tapa linnas. Festival algab kell 10.00 ja lõpeb kell 18.00, sissepääs on kõigile tasuta. Toimuvad vorstiteemalised rahvakoolitused ja publikumängud, kontserdid ja tantsuõhtu. Festivali korralduspartneriteks on Tapa vallavalitsus, Eesti Grilliliit, Peetmark Lihatööstus ja seni Rakveres toimunud Vorstfesti korraldaja Erkki Laidinen.

Vorstifestival toimub Eesti ajaloolises vorstipealinnas

Tapa vallavanem Alari Kirt selgitas Tapa linna sobilikkuse kohta vorstifestivali toimumiseks: “Tapa varasemas majanduselus oli liha- ja vorstitööstusel suur osatähtsus. Tapa vorstidel olid kõrged kvaliteedinäitajad ja sellest tulenevalt sai noor alevik Vorstilinna hüüdnime. Alates 1889 aastast kuni 20. sajandi 40-date aastateni oli Tapal üle viieteistkümne vorsti- ja lihatööstuse, lisaks ka eksporttapamaja. Täna töötab Tapal üks vorstitootja – Peetmark LH Tapa lihatööstus OÜ”.

Esmakordselt Eestis korraldatatakse Eesti Meistrivõistlused Vorstigrillimises

Eesti Meistrivõistlustel Vorstigrillimises võisteldakse kahes voorus – vorstivoorus ja fantaasiavoorus. Vortsivoorus võisteldakse Tapal asuva Peetmark Lihatööstuse valmistatud maitsestamata toorvorsti grillimises söegrillil ja fantaasiavoorus võistkonna poolt vabalt valitud fantaasiaroa grillimises söe- või gaasigrillil, kusjuures roa kohustuslikuks grillitavaks komponendiks on võistkonna poolt valitav vorst. Fantaasiavoorus atraktiivseima esitluse teinud võistkond pälvib ka esitluse eripreemia. Võistlusel osalemine on kõigile tasuta ja võistkondadega võivad olla esindatud omavalitsused, ettevõtted, õppeasutused, organisatsioonid jt. Võistkonnalikmete arv ei ole piiratud. Võistluse korralduspartneriteks on Meira, Reola Gaas, Nikon ja Respo Haagised.

Eesti Grilliliidu liikmeks on oodatud iga grillihuviline

Eesti Grilliliit on 2008. aasta sügisel asutatud rahvaorganisatsioon kuhu kuulub üle kahesaja grillisõbra ja ettevõtte. Eesti Grilliliit korraldab aastas paarkümmend toiduvalmistamise suurvõistlust ja igal kevadel ka hooaja võistluste kohtunike koolituse. Eesti Grilliliidu liikmeks saab astuda igaüks.

Lisainfo:
Auris Rätsep, Eesti Grilliliidu juhatuse liige
Telefon: 504 3000
e-mail: grilliliit@grillfest.ee
Võistluse koduleht: vorst.grillfest.ee
Eesti Grilliliidu koduleht: www.grilliliit.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga